Dohoda je na dosah ruky, vykládali koaličníci. Kováčik se jim vysmál vtipem o Saxaně

10. 12. 2013 22:30

Jednání o koalici stále běží. V úterním pořadu Události, komentáře České televize se k nim vyjadřovali opoziční politici Helena Langšádlová (TOP 09) a předseda komunistického poslaneckého klubu Pavel Kováčik. Stranou pozornosti nezůstala ani volba posledního místopředsedy Poslanecké sněmovny, na kterého si činí nárok především TOP 09 na základě volebního výsledku.

Dohoda je na dosah ruky, vykládali koaličníci. Kováčik se jim vysmál vtipem o Saxaně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik
reklama

„Potřebujeme vládu, aby skončila činnost kabinetu pana Rusnoka, ale mně se zdá, že budoucí koaliční strany vystupují neprofesionálně,“ prohlásila hned v úvodu pořadu Langšádlová. Kováčik k tomu obratem dodal, že koaliční smlouva je možná na dosah ruky, ale na dosah ruky čarodějky Saxany. Dodal k tomu, že komunisté se k budoucí vládě postaví podle toho, co bude prosazovat. KSČM je připravena podpořit všechny rozumné návrhy.

Střet o DPH

TOP 09 podle Langšádlové jde o stabilizaci veřejných rozpočtů, a to i tak, že se nebudou měnit daně. „Ono to zní možná dobře, když se řekne, že se sníží daň z přidané hodnoty, ale on ten vliv DPH na konečné ceny může být minimální." Podle Kováčika ale snižování DPH kupříkladu u léků má svůj smysl. “Pokud by ale šlo o situaci, kdy by každého půl roku někdo přišel s nějakým nápadem daně zvýšit či snížit, tak to my určitě nebudeme podporovat,“ zdůraznil šéf poslaneckého klubu KSČM.

TOP 09 nebude podle Langšádlové opozicí, která by prosazovala nulovou toleranci, přestože mají problémy se stranou ANO, která se zrodila kolem miliardáře Andreje Babiše. „Přesto budu ráda, když i poslanci ANO podpoří rozšíření pravomocí NKÚ či zavedení registru smluv," řekla.

Poslední místopředseda sněmovny

Ve vysílání došlo také na téma volby posledního místopředsedy Poslanecké sněmovny, o tento post se uchází Petr Gazdík za TOP 09 a Starosty. Lídr hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura svou další kandidaturu zvažuje. „Mě hrozně mrzí, že se zatím volba posledního místopředsedy zvrhla tak trochu ve frašku. Ale teď vyčkáme,“ poznamenala Langšádlová.

Kováčik dal za komunisty najevo, že prozatím platí doporučení pro komunistické poslance nevolit nikoho, ale před další volbou toto téma komunisté KSČM ještě proberou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…