Doktor Macek o Klausovi: Nemít komu vládnout, do pěti minut se utrápí

20.06.2012 10:07

Miroslav Macek se vysmívá odpůrcům prezidenta republiky, kteří mu vytrvale podsouvali, že po odchodu z Pražského hradu bude chtít zakládat vlastní politickou stranu, nebo se pokusí o návrat do čela ODS. Nyní se prý jasně ukazuje, že Václav Klaus se bude věnovat pouze svému institutu. A podle Macka z této pozice dokáže současné politické reprezentaci zatopit mnohem více.

Doktor Macek o Klausovi: Nemít komu vládnout, do pěti minut se utrápí
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Pietní akt na památku sedmi parašutistů a účastníků atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha

Podle Macka ztratili nenávistní klausologové jeden důvod k radosti, neboť definitivně vyšlo najevo, že dosluhující prezident po odchodu z Hradu nezaloží novou politickou stranu, jak mu bylo škodolibě sugerováno, ale s pomocí finančníka Petra Kellnera bude řídit Institut Václava Klause. Navíc podle Macka bude takový institut mnohem vlivnější institucí, než jakási mimoparlamentní pidistrana.

Navíc podle Macka bude mít tu výhodu, že Klaus nebude muset nic měnit na svém životním stylu, který mu maximálně vyhovuje. Bude mít svou kancelář, svůj sekretariát a kolem sebe lidi, kterým bude moci „vládnout“, úkolovat je a dávat jim najevo svou převahu. „Nemít tuto možnost, do pěti minut by se utrápil k smrti,“ práská Macek na svého někdejšího šéfa.

I úterní Lidové noviny napsaly, že Klaus by měl svůj institut mít připravený k převzetí okamžitě po vypršení prezidentského mandátu. Bylo to prý přání první dámy Livie Klausové, která si přála, aby prezident nemusel zůstat jediný den doma.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…