Doktor Macek o opožděné ODS a dvou slovech Tomáše Halíka

26.03.2013 10:58

Pravicový glosátor a bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek si se značnou skepsí přečetl nápady ODS, nazvané Agenda 2014. Nepobavily jej však tak jako vyznání teologa Tomáše Halíka, že koalice sympatizantů Karla Schwarzenberga rozbije smluvně opoziční kartel a utne Klausovo vysmívání pravdoláskařům.

Doktor Macek o opožděné ODS a dvou slovech Tomáše Halíka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Bývalý místopředseda ODS nechápe, proč nemohly být stejné věci, které ODS propaguje ve své Agendě 2014, realizovány už podle Agendy 2011 či 2012. A vůbec nejlépe by prý bylo, kdyby všechny slibované kroky byly učiněny podle Agendy 2010.

Kromě toho se Macek pobavil při čtení názoru teologaTomáše Halíka. „Mezi podporovateli Schwarzenberga vidím především studenty, kteří touží po změně mocenského kartelu z dob opoziční smlouvy a vnímám tam velký mravní a intelektuální potenciál,“ napsal Halík a zmínil, že Schwarzenberga podporovalo pestré politické spektrum od krajně levicového Petra Uhla až po konzervativce.

„Cítím velkou zodpovědnost především za to, aby onen vzmach zejména mladé generace a občanských iniciativ, který jsem zaznamenal kolem smrti Václava Havla a který se nyní semknul kolem Karla Schwarzenberga, nevyzněl do prázdna a aby Klaus a jeho kamarádi se nadále nevysmívali slabosti 'pravdoláskařů',“ cituje z Halíkových slov dále Macek. Pak jen poznamenává, že si profesor teologie zřejmě popletl terminologii.

„Tomáš Halík si zřejmě plete slova 'vzmach' a 'macha',“ poznamenává Macek, načež vysvětluje, že druhý termín je filatelistickým názvem pro uměle vytvořenou celistvost, navozující dojem autentičnosti.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…