Doktor Macek ve formě: Vzpomínky na počátky Vystrčila a glosa o idiotovi v čele smečky

03.05.2021 18:43

Lékař, publicista, překladatel a bývalý politik Miroslav Macek poslal do světa své pravidelné pondělní glosy. Všímá si zásadní zprávy o covidu. Prodělání nemoci je údajně lepší než očkování. Pozornost věnoval i ministru Hamáčkovi. Myslí si o něm své a čeká na důkazy k Vrběticím. Nechápe, co předseda Senátu Vystrčil dělá v ODS. A v souvislosti s tím prozradil, jaký je pravý rozdíl mezi lidmi a zvířaty.

Doktor Macek ve formě: Vzpomínky na počátky Vystrčila a glosa o idiotovi v čele smečky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Jedna z glos se týká covidu. „Tým Centra buněčného a tkáňového inženýrství v nemocnici U svaté Anny v Brně, vedený výzkumnicí Irenou Koutnou, zjistil, že ochrana po prodělání covidu je o něco silnější než po vakcinaci. I přesto má být vstupenkou k ‚normálnímu životu‘ jen očkování či negativní test. O tom, že by se prokazovala hladina protilátek či buněčná imunita, zatím stát neuvažuje, ačkoliv je to možná nejpřesnější ukazatel infekčnosti člověka,“ píše Macek s tím, že podle logiky vládních „expertů“ bude ale určitě potřeba očkovat i ty, kteří covid už prodělali.

Sama Koutná k tomu řekla: „Vidíme, že lidé, kteří nemoc prodělali, mají na úrovni buněčné imunity určitě lepší odezvu než očkovaní. Neříkáme, že očkovaní ji mají špatnou, ale když si to rozdělíte na nějaké hodnoty, tak se pohybují spíš ve spodní třetině těch, kteří nemoc prodělali.“

V dalších dvou příspěvcích se věnuje událostem kolem výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Svými mediálními výstupy zaujal zejména ministr vnitra Jan Hamáček. „Zemana mohl v kauze Vrbětice ovlivnit Klaus, odtušil Hamáček. Tak zní jeden z titulků. Také mám o Hamáčkovi tušení…,“ píše Macek posměšně.

Následující Hamáčkův výrok: „Teď už nikam necouvneme. My víme, co Rusové udělali, víme, jak to udělali, oni vědí, že to udělali, a vědí, že my víme, že to udělali. Jediné, co nevědí, je, co na ně máme,“ okomentoval Macek slovy: „Ale nevylezeme a nevylezeme s jediným důkazem, dokud co…?“ Zdá se, že žádné důkazy od Hamáčka snad už ani neočekává.

Titulek hlásající, že předseda Senátu Miloš Vystrčil patří v ODS k největším zastáncům spojenectví s lidovci a TOP 09, označil politický matador Macek doslova za chybný. „Vystrčil není spojenec, ale názorový slepenec horších polovin těchto dvou stran a vždy jsem si mohl na výkonných radách hlavu ukroutit, co proboha dělá v ODS,“ vzpomíná.

Na závěr Macek přidává k dobru citát opsaný z internetu: „Jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi lidmi a zvířaty je, že zvířata nedovolí, aby se největší idiot stal vůdcem smečky.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prodělali jste? Dobrá zpráva pro ČR. Vědec k nové mutaci

19:02 Prodělali jste? Dobrá zpráva pro ČR. Vědec k nové mutaci

Nikoliv zavírat a zase otevírat celou zemi, ale včas léčit pacienty a chránit rizikové skupiny. To r…