Doktor Macek znovu na scéně: Francii povede Merkelová. A Zeman je pomstychtivý

09.05.2017 20:03

Pravidelný glosátor politického dění doktor Miroslav Macek připomíná slova neúspěšné francouzské prezidentské kandidátky Marine Le Penové, která před volbami řekla, že Francii povede buď ona, nebo německá kancléřka Angela Merkelová. Stranou Mackovy pozornosti však nezůstávají ani česká politická situace a chování prezidenta Miloše Zemana.

Doktor Macek znovu na scéně: Francii povede Merkelová. A Zeman je pomstychtivý
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Nejvíce mne překvapuje, že někoho překvapuje buranské a mstivé chování Miloše Zemana. Cožpak byl někdy jiný? Cožpak vždy nepřekrucoval fakta a pravdu ku prospěchu svému? Cožpak nelhal, kdykoliv se mu to hodilo? Cožpak lze starého psa naučit novým kouskům?“ klade si otázku Macek v úterní glose.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pár slov vzkázal i Andreji Babišovi (ANO). Pokud slušným podnikatelům nemá vadit elektronická evidence tržeb, tak by jim neměly vadit ani odposlechy ministra, který zřejmě na sestříhané nahrávce domlouvá s novinářem, co a kdy použít proti svým politickým konkurentům. Aktuální politickou krizi by ovšem podle pana doktora mohlo vyřešit i prosté nařízení, že ministři české vlády musejí mluvit česky.

Celou úterní glosu naleznete zde.

Mackovi se prý zdá podivné, jaké ticho kolem Babiše udržuje Nadační fond boje proti korupci miliardáře Karla Janečka a Institutu Václava Kaluse. „Mlčení Nadačního fondu proti korupci a Institutu Václava Klause je v posledních dnech přímo ohlušující!“ soudí Macek.

Pár slov ovšem padlo také k prezidentským volbám ve Francii. Naplnila se prý myšlenka neúspěšné prezidentské kandidátky Marine Le Penové z Národní fronty. „Vyplnilo se proroctví Marine Le Penové, že v čele Francie bude žena: buďto ona, nebo Angela Merkelová…,“ konstatoval také Macek, který je podle všeho přesvědčen, že nový prezident Emmanuel Macron bude jednat ve shodě s německou kancléřkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…