Doktor Smejkal: Ať má šéf právo nařídit očkování zaměstnancům

05.12.2021 19:11 | Zprávy

Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce ve studiu ČT se setkali epidemiolog IKEM Petr Smejkal a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek. Z televize Čechům, Moravanům a Slezanům vzkázali, že je teď pár týdnů nečeká nic pěkného. A znovu to nejvíc odnesou zdravotníci.

Doktor Smejkal: Ať má šéf právo nařídit očkování zaměstnancům
Foto: Archiv P. Smejkala
Popisek: Petr Smejkal, šéf skupiny MeSES

Dušek se Smejkalem před kamerami varovali, že české nemocnice se budou ještě dlouho vyrovnávat s velkou zátěží mnoha pacientů. Vysoké nárůsty  nově nakažených se sice zastavily, ale varovné je, že je nemalá část provedených testů stále pozitivních, což znamená, že v nemocnicích budou mít zdravotníci mnoho a mnoho práce i v dalších týdnech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Jak nyní hodnotíte P.P.?

Dobrý den, zajímalo by mě, co říkáte na to, jak si vede teď po volbách váš nástupce, myslím hlavně z pohledu jednání o nové vládě? Chápete, že nechce jmenovat Turka nebo že chce po Babišovi, aby nejprve veřejně řekl, jak vyřeší svůj střet zájmů? Jednal byste stejně nebo jinak? Jak? Děkuji Hácha

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničili jste výbornou službu“. Zásilkovna čelí před Vánoci hněvu. Slibuje zlepšení

11:33 „Zničili jste výbornou službu“. Zásilkovna čelí před Vánoci hněvu. Slibuje zlepšení

Doručovací služby zažívají před Vánoci nejtěžší období v roce. S růstem počtu zásilek jde totiž ruku…