Dolar to má spočítané. Hájkův server tuší velké změny ve světovém uspořádání

24.05.2014 13:09

Rusko a Čína spolu podepsaly dohodu o dodávkách ruského plynu do Říše středu za 400 miliard dolarů. Web Petra Hájka Protiproud k tomu poznamenává, že to zásadním způsobem mění ekonomické vztahy ve světě, protože to oslabí pozici USA a skupiny G7. A tím to prý zdaleka nemusí skončit. Otázkou potom je, co udělá Česká republika.

Dolar to má spočítané. Hájkův server tuší velké změny ve světovém uspořádání
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

„Je zjevné, že tento obří kontrakt bude znamenat posunutí geopolitické osy ve světě a pokles globálního vlivu USA a skupiny G7. Součástí této strategie je také spuštění akce Dvouhlavý zlatý orel, což není nic menšího, než první krok k zavedení zlatého standardu pro ruský rubl. To může mít zásadní důsledky pro celý světový obchod,“ upozorňuje Protiproud.

Zřítí se Česko do propasti?

Již dnes totiž posiluje čínská měna, a pokud výhledově posílí i ta ruská, k čemuž má prý v tuto chvíli nakročeno, bude ohroženo výsadní postavení dolaru jakožto nejuznávanějšího světového platidla. A ekonomické problémy Spojených států vyplavou na povrch v obnažené podobě. Podle portálu sice nelze vyloučit, že se USA pokusí svou měnu zachránit rozpoutáním války, ale zatím tomu nic nenasvědčuje, takže dolar to má údajně spočítané. Zvláště s přihlédnutím k tomu, že Rusko má obrovské zásoby zlata a ražbu zlatých mincí jakožto pevného základu své měny si může dovolit.

Celý text ZDE

Uměle vyvolaná krize kolem Ukrajiny se tak stále víc ukazuje jako zoufalý pokus po uši zadluženého Západu o ekonomickou záchranu. „Jenže se zjevně přepočítal. Rusko vzalo nepřátelské kroky Spojených států a Evropské unie vážně – a spolu s Čínou začalo jednat,“ upozorňuje Protiproud. Česká republika ale prý ještě má čas připravit se na údajně neodvratné změny. Zatím je příliš navázána na Západ, ale v horizontu pěti let by tomu mohlo být jinak.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…