Domácí pálenky? Zemanovci chtějí, aby jejich výroba byla legální

04.10.2012 22:30 | Zprávy

Zemanovci dnes představili na tiskové konferenci svůj volební program do krajských voleb. Podle slov předsedy místní organizace a lídra kandidátky do zastupitelstva Lubomíra Nečase by například rádi zlegalizovali domácí pálení alkoholu. Uvedla to agentura Mediafax.

Domácí pálenky? Zemanovci chtějí, aby jejich výroba byla legální
Foto: spoz.cz
Popisek: Vratislav Mynář

"Ve Zlínském kraji a obzvláště na Valašsku je velká tradice domácích destilátů. Rádi bychom proto navrhli zákon, který by drobné pěstitele osvobodil od spotřební daně, a to na množství 50 litrů pálenky na osobu ročně," prohlásil Nečas. Zlegalizování domácí pálenice by podle něj vedlo k omezení černého trhu nelegálního alkoholu.

Zemanovci také vyjádřili svůj postoj k trestnímu oznámení na Zdeňka Vacka, kandidáta Strany práv občanů – Zemanovci do zastupitelstva, za zveřejnění posudku na Strategickou průmyslovou zónu v Holešově. "Posudek si od pana Vacka nechalo vypracovat město Holešov a je jasné, že se to některým politikům nelíbilo. Gumárny, které uvažovaly v zóně postavit svůj provoz, nakonec od záměru ustoupily. Kraj to nyní vyčítá Zdeňkovi Vackovi a žádá po něm odškodné ve výši 20 tisíc korun měsíčně," míní Vratislav Mynář, předseda strany a kandidát do zastupitelstva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský srovnal český důchod s ruským. Lidé zuří

21:40 Lipavský srovnal český důchod s ruským. Lidé zuří

Patříme na Východ, nebo na Západ? Ministr zahraničí ČR Jan Lipavský vyvolal svým příspěvkem na sociá…