Dominik Feri je mezi jedenácti lidmi, kteří prý zachrání Evropu. S Macronem a Schulzem. Neděláme si legraci

24. 3. 2017 10:46

Německý deník Die Welt přinesl začátkem února malé profily jedenácti „velkých“ Evropanů, kteří by znovu mohli udělat Evropu velkou. Na prvním místě je francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, na druhém šéf německé sociální demokracie Martin Schulz a na pátém místě teplický radní Dominik Feri (TOP 09). Článek má titulek „Česká hvězda s afrem“.

Dominik Feri je mezi jedenácti lidmi, kteří prý zachrání Evropu. S Macronem a Schulzem. Neděláme si legraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Teplický radní Dominik Feri
reklama

Web magazínu Welt vybral jedenáct politiků, kteří mohou přinést ráznou odpověď na Donalda Trumpa a euroskeptiky a učinit Evropskou unii znovu velkou. Ve skupině je na prvním místě uváděn francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, jako „dvojka“ pak předseda německé SPD Martin Schulz. Následují další politici, z nichž nás může zaujmout číslo 5. Tím je Dominik Feri, podle autora článku „česká hvězda s afro-účesem“. Jeho přínos k záchraně Evropy prý bude v tom, že má na Facebooku 60 000 fanoušků a přivádí mladé k zájmu o politiku. Také je vysvětleno, že je členem „konzervativní a europřátelské“ TOP 09.

Mezi dalšími politiky, kteří mají s Dominikem Ferim zachránit Evropu, je jmenován například italský expremiér Matteo Renzi nebo polský opozičník proti vládě Práva a spravedlnosti Ryzsard Petru. Zaujme též Ukrajinec Serhij Leščenko, šestatřicetiletý souputník prezidenta Porošenka s ostruhami z Majdanu.

Informaci o tom, že se Dominik Feri v prestižním evropském deníku dostal mezi nadějné Evropany, na sociálních sítích nadšeně sdílejí jak sám Feri, tak mluvčí TOP 09 Ondřej Jakob.

Dominik Feri (20) je od 7. listopadu 2014 členem Rady statutárního města Teplice. Svým zvolením se stal nejmladším radním v České republice v historii a jedním z nejmladších českých zastupitelů.

Jeho matka pochází z východních Čech, předky má také v Etiopii. Od roku 2015 studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Pro svůj neobvyklý vzhled a zálibu v elegantním oblékání je oblíbeným cílem médií a zájmu veřejnosti.

CELÝ TEXT V NĚMČINĚ ZDE

V roce 2014 kandidoval do zastupitelstva Teplic jako nezávislý kandidát na kandidátce TOP 09, ale nebyl zvolen. I přes svůj věk získal dostatek hlasů pro to, aby se stal prvním náhradníkem. Po odstoupení lídra kandidátky a radního v letech 2010 až 2014 Petra Měsíce se stal zastupitelem a 7. listopadu 2014 byl na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen radním. Je členem devítičlenné teplické městské rady v čele s Jaroslavem Kuberou. V květnu 2015 se stal členem TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už zítra. Pod Křečkovými okny se chystá brajgl. Milion chvilek si přizval posily

21:23 Už zítra. Pod Křečkovými okny se chystá brajgl. Milion chvilek si přizval posily

Iniciativa Stojím za ČT se rozhodla podpořit pražský protest spolku Milion chvilek pro demokracii v …