Donald Trump sepsul NATO. Je to prý zastaralá organizace

27.03.2016 17:39

NATO je zastaralá instituce, za jejíž udržování USA platí příliš mnoho, řekl v rozhovoru pro deník New York Times uchazeč o kandidaturu na amerického prezidenta z republikánské strany Donald Trump. Informoval o tom server Prvnizpravy.cz.

Donald Trump sepsul NATO. Je to prý zastaralá organizace
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

„Mám několik otázek ohledně NATO. Především je to zastaralá organizace. Vznikla před mnoha desítkami let, když jsme byli jinou zemí. A hrozba byla jiná, Sovětský svaz, ne Rusko, byl mnohem silnější, než dnešní Rusko....,“ řekl Trump v rozhovoru, který byl zveřejněn v sobotu.

Celý text je ZDE

Kromě toho je podle Trumpa nutné obrátit pozornost na terorismus. „Vy můžete přidávat do NATO další země, nebo je odtud odstranit. Ale my se musíme soustředit na terorismus, který je dnes hlavní hrozbou,“ poznamenal.

Trump tvrdí, že Spojené státy „platí za NATO příliš mnoho“. „Z ekonomického hlediska se k nám chová NATO nečestně, protože hovoříme o pomoci (ostatním členům) NATO mnohem větší, než Spojeným státům, a my platíme naprosto nepřiměřený podíl. Takže NATO bylo kdysi dobrou organizací. Nyní se musí změnit, a věnovat pozornost terorismu a musí být změněno v tom smyslu, že USA na sebe berou příliš mnoho výdajů,“ dodal Donald Trump.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…