Dosluhujícího hejtmana jižní Moravy Haška dnes vystřídá Šimek

16.11.2016 6:25

Nově zvolení jihomoravští zastupitelé dnes na ustavujícím zastupitelstvu složí slib a zvolí si nové vedení kraje. Dosluhujícího hejtmana Michala Haška (ČSSD) by měl nahradit Bohumil Šimek (ANO). Koalici vytvořilo hnutí ANO s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. Dohromady mají 34 mandátů z celkových 65. V opozici je KDU-ČSL, KSČM, ODS, SPD s SPO a zelení s piráty.

Dosluhujícího hejtmana jižní Moravy Haška dnes vystřídá Šimek
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Zastupitelé převezmou nové mandáty a zvolí jedenáctičlennou radu v čele s hejtmanem a jeho náměstky. Šimkovými náměstky by se měli stát Roman Hanák a Marek Šlapal (oba ČSSD), Taťána Malá (ANO), Jan Vitula (TOP 09) a Martin Maleček (STAN). Dalšími radními mají být Miroslav Kubásek, Jana Pejchalová a Petr Hýbler (všichni ANO) a Tomáš Soukal s Igorem Chlupem (oba ČSSD).

ANO bude mít v kompetenci finance, majetek, investice, školství, sport, životní prostředí a regionální rozvoj venkova se zemědělstvím. ČSSD bude mít na starost dopravu, sociální oblast s rodinnou politikou, zdravotnictví a kulturu s památkovou péčí. TOP 09 s Žít Brno bude zodpovídat za regionální rozvoj ve školství, vědu, výzkum, inovace, marketing a smart region. Starostové se budou starat o územní plánování, kde je čeká dopracování zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

ANO získalo 15 mandátů z možných pětašedesáti. KDU-ČSL i ČSSD mají po 11, sedm KSČM, šest ODS, po čtyřech TOP 09 s Žít Brno, Starostové pro Jižní Moravu a SPD s SPO. Poslední tři získali zelení a piráti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…