Dosť bolo kebabu! Na Slovensku se rozjela akce proti islámu, která přerůstá v mezinárodní kauzu. Podívejte se

11.01.2017 8:02

Fotbaloví fanoušci jsou všeobecně známí tím, že si ve víru vášně neberou příliš servítky. Příznivci fotbalového klubu DAC Dunajská Streda se nyní vedle půtek s fanoušky ostatních klubů rozhodli svérázným způsobem bojovat proti islamizaci.

Dosť bolo kebabu! Na Slovensku se rozjela akce proti islámu, která přerůstá v mezinárodní kauzu. Podívejte se
Foto: worldwide.com
Popisek: Fotbal, ilustrační foto
reklama

Jak píše slovenský server Topky.sk, vedení fanklubu FK DAC 1904 Dunajská Streda si vybralo za symbol islamizace kebab a rozhodlo se proti této hojně rozšířené arabské pochoutce bojovat pomocí ryze slovenských pokrmů. „Nepodporujme rozmach islámského národa. Stačí nám i naše točená zmrzlina místo té balkánské, náš kuřecí paprikáš místo kebabu,“ cituje slovenský server z prohlášení fotbalových fanoušků.

Příznivci jihoslovenského fotbalového klubu se však nehodlají s migrací smiřovat pouze na gurmánském poli. Podle jejich názoru by měli Slovensko opustit všichni migranti. Bez ohledu na to, jestli jsou to muslimové, nebo křesťané. „Podporujeme domácí porodnost!!! Pokud někoho osud odvál do naší země, rádi mu pomůžeme dostat se zase zpátky,“ sdělil podle Topky.sk předák fanklubu Roland Domenkos maďarským novinám Új Szó.

Později však Domenkos své vyjádření zmírnil a uvedl, že neměl na mysli stávající migranty, kteří v zemi žijí deset let. „Měl jsem na mysli ty migranty, kteří jsou nyní na hranicích v Srbsku, Řecku nebo Turecku,“ cituje slovenský deník Domenkose s tím, že samotný fotbalový klub FK DAC 1904 Dunajská Streda se zatím k celé této kauze nevyjádřil. Vzhledem ke kritickému postoji vůči migraci většiny slovenské společnosti však nelze očekávat příliš kritický komentář.

Těch se na adresu fotbalových fandů příliš nenajde ani v diskuzi pod článkem. Většina diskutérů se shoduje na tom, že obavy před islamizací země a vůbec celého evropského kontinentu jsou naprosto namístě. Někteří z nich se pouští i do konspiračních teorií. „Světová elita potřebuje multikulturalismem zdecimovat evropskou kulturu. Chtějí tak vytvořit tzv. Nového Evropana, který nebude mít žádnou vlastní kulturu ani historii. Takového člověka budou moci snadno ovládat,“ píše diskutér s přezdívkou Chavez.

Výzvy slovenských fotbalových fanoušků k bojkotu kebabu si všímají i rakouská média. Die Presse vedle informace o samotném bojkotu s nepřímým odkazem na maďarského premiéra Viktora Orbána a tvrdý přístup jeho vlády k migraci zmiňuje, že Dunajská Streda je jedním z hlavních center maďarské menšiny na Slovensku. Podle sčítání lidu z roku 2011 tvoří Maďaři v asi pětadvacetitisícovém městě okolo 80 % populace. Ještě zevrubněji potom o všem informuje deník Kronen Zeitung.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

22:01 „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

„Dnes jsme svědky toho, že se přeživší členové vražedných komand a jejich následovníci snaží přepsat…