Dotace? Sprosté slovo! Teplice vzpomínají na Kuberu

20.01.2020 14:37

Jaroslav Kubera byl nejen senátorem a v závěru svého života i předsedou Senátu, ale také primátorem Teplic, a to celých 24 let. Město řídil nepřetržitě od roku 1994. Řídit okresní město velikosti Teplic po tak dlouhou dobu se téměř nikomu nepovedlo. A to, co si jako primátor nepřál, prostě v Teplicích neprošlo. Jeho političtí oponenti v Teplicích si stěžovali, že se mohou stavět třeba na hlavu, ale Kuberu se jim nedařilo porazit.

Dotace? Sprosté slovo! Teplice vzpomínají na Kuberu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera
reklama

Primátorem Teplic byl Jaroslav Kubera celých 24 let. Server Lidovky.cz napsal, že to, co si Kubera nepřál, se zkrátka v Teplicích nepodařilo prosadit.

Byl stoprocentní zárukou, že se Teplice nespojí s korupcí. To je pro mě největší pozitivum,“ zavzpomínal na Kuberovu éru teplický aktivista, podnikatel a někdejší místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím s tím, že si dokázal držet od těla různé šíbry.

Sám Kubera vždy zdůrazňoval, že přistupoval k primátorování s péčí řádného hospodáře a nikdy nezapomínal udržovat městskou pokladnu plnou, čímž se lišil od celé řady svých kolegů starostů a primátorů. Na druhé straně to vedlo k tomu, že Kubera jako starosta a primátor možná neinvestoval tolik do rozvoje města, protože různým dotacím se vyhýbal jako čemusi nečistému. Dotace pro něj byly sprostým slovem. Nikdy se netajil tím, že by je zrušil, pokud by bylo na něm. A stejně kritický jako k dotacím byl nesmlouvavý i k regulacím všeho druhu. Odpovědné jednání ve svobodné společnosti bez regulací stavěl na první místo.

„Řada místních tak léta naříkala, že nemohou s rodinou do pořádného bazénu nebo se věnovat zimním sportům. Radnice tyto nedostatky začala odbourávat až v posledním volebním období,“ napsal server.

Stinnou stránkou Kuberovy vlády prý bylo, že mu nevadilo budování kasin v Teplicích a nebránil se ani výstavbě nových obchodních center.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…