Drábek: Kojenecké ústavy budou zrušeny do roku 2013

25.08.2011 13:36 | Zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věci do dvou let připraví alternativní řešení pro děti z kojeneckých ústavů, které se chystá zrušit. Mělo by se jednat o náhradní rodinné prostředí.

Drábek: Kojenecké ústavy budou zrušeny do roku 2013
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
Mezinárodní organizace UNICEF vyzvala Českou republiku, aby zakázala 34 kojeneckých ústavů, která podle ní porušují práva dětí. Loni jimi prošlo 2000 dětí, proto musí být vytvořeno dostatečné množství jiných řešení, mezi nimi hlavně pěstounských rodin.

Chystá se na to i Polsko 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: