Drábkova přísnost přináší výsledky. Simulanti končí bez nemocenské

11.05.2012 17:21 | Zprávy
autor: mp

Česká správa sociálního zabezpečení za první tři měsíce letošního roku odebrala celou nemocenskou nebo její část skoro šesti stovkám občanů, kteří porušovali pravidla se stonáním spojená. Když přišla namátková kontrola, nebyli doma. Své nemocné zaměstnance mohou kontrolovat i jejich šéfové.

Drábkova přísnost přináší výsledky. Simulanti končí bez nemocenské
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)

Zdá se, že přísnější metr, který nasadil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) na stonající občany, přináší výsledky. Kontroloři České zprávy sociálního zabezpečení (ČSSZ) odebrali za první tři měsíce letošního roku nemocenskou nebo její část 597 údajně nemocným občanům, neboť je při namátkové kontrole nezastihla tam, kde měli stonat. Zprávu přináší server Novinky.cz.

Bylo provedeno téměř čtyřicet tisíc kontrol

„ČSSZ se nyní nejvíc zaměřila na Středočeský kraj, kde provedla 5034 kontrol. Uložila 68 postihů. V Jihomoravském kraji pracovníci kontrolovali lidi na neschopence 4677krát. Bez nemocenské či bez její části skončilo 70 osob,“ píše server.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

18:00 „Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

„Lidé jsou nepoučitelní a dělají stále stejné chyby. Zase budou hajlovat a budou se zabíjet. Bude vá…