Drama. Ozbrojení beduíni blokovali Čechům cestu k letišti

4. 8. 2012 16:05

Od pátečního večera do dnešního rána uvízly na pobřeží Rudého moře v Egyptě stovky turistů, včetně českých. Přístupovou cestu k letišti Marsa Alam totiž zablokovaly hordy ozbrojených beduínů.

Drama. Ozbrojení beduíni blokovali Čechům cestu k letišti
Foto: 4ever.sk
Popisek: Egypt, ilustrační foto
reklama

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Vít Kolář oznámil, že Češi se už v pořádku dostali domů.

Ozbrojení beduíni blokovali příjezdové cesty. Turisté, kteří v pátek večer mířili na letiště, se do cíle nedostali. Portál Novinky.cz uvedl, že se autobus s českými turisty vrátil do hotelu poté, co jeho řidič ozbrojence včas zpozoroval.
    
O blokační akci je přitom k dispozici minimum informací. Egyptské ministerstvo zahraničí podle agentury ANSA informovalo o tom, že důvodem byla demonstrace, podle jiných zdrojů šlo skutečně o zmiňované beduíny.
 
Po 12 hodinách blokády vyjednaly místní úřady volný průjezd a turisté se dostali do svých hotelů a na letiště. Zdržení zasáhlo podle ANSA asi 300 Italů a dále podle serveru polskieradio.pl 150-200 Poláků.
 
Českých občanů bylo mezi turisty, které blokáda postihla, minimální množství. Egypt patří mezi oblíbené destinace českých turistů. Na začátku června proto vzbudilo rozruch varování ministerstva zahraničí. To kvůli riziku teroristického útoku nebo únosu nedoporučilo cesty do severní části Sinajského poloostrova včetně letoviska Taba. Turistům bylo doporučeno setrvat jen v turistických střediscích a mimo ně nejezdit.
 
Varování stejného charakteru vydaly i další státy, například Británie, Německo, Kanada, Austrálie a Izrael.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

20:40 Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, …