Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně

04.03.2021 13:05

Všichni kromě ministra zdravotnictví, který je za celou problematiku zodpovědný, by měli k tématům okolo covidu i vakcínám „držet hubu“. Takto jednoduše a peprně, jak bývá jeho zvykem, komentuje probíhající debaty čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

Držte huby. Karel Schwarzenberg promluvil k vakcíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Do České republiky by měla doputovat ruská vakcína proti covidu Sputnik V. Na žádost Úřadu vlády ji nyní posuzuje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a dle posledních zpráv na základě německé žádosti také tolik skloňovaná EMA, tedy unijní alternativa našeho SÚKL.

Proti užití ruské vakcíny se ve veřejném prostoru objevuje stále množství kritických hlasů, a to nejen ze strany především některých opozičních politiků nebo politických aktivistů, ale i novinářů.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19651 lidí

Svůj pohled na věc nyní vyjevil i Marek Wollner, šéfredaktor reportážní publicistiky, moderátor pořadu Reportéři ČT a jedna z předních tváří veřejnoprávní televize. Sám Wollner se nyní léčí s covidem-19. Na svém facebookovém profilu se nedávno vyjádřil k debatám o vakcínách v České republice.

Wollner konstatoval, že i dle zpráv médií ze svěřenských fondů premiéra je zřejmé, že v brzké době mají do země doputovat miliony dávek vakcín západní provenience a sám tak podle svých slov nechápe, proč se prezident s premiérem pokoušejí o získání očkovací látky z Ruska.

„K čemu tedy Sputnik? Premiér země, která patří dlouhodobě k nejhorším na světě ve zvládání pandemie, se i v tak dramatických chvílích s prezidentem cynicky baví geopolitickými hrátkami a  pokoušejí se chytat rybičky do děravých sítí ruské propagandy,“ uvedl novinář.

Redakce se v rámci ankety ptala českých politiků, jak nahlíží nejen na toto vyjádření, ale i na diskuse o Sputniku tohoto typu obecně. Celou anketu přineseme ve čtvrtek odpoledne, nyní si můžete přečíst reakci poslance, čestného předsedy TOP 09 a exministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga.

„Pokud EMA Sputnik V připustí, ať je u nás používán. Všichni politici mimo zodpovědného ministra zdravotnictví by měli teď ke covidu a lékům držet hubu,“ má jasno.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…