Důchodce byl v obchodě ve špatný čas. Poznal jsem ho pod maskou a s ostatními ho vyhodil. Šlo mu o zdraví. Češi jsou smějící bestie, baví se Macek

26. 3. 2020 19:52

Bývalý politik Miroslav Macek ve svých komentářích reaguje na aktuální dění kolem pandemie koronaviru a podivuje se, že vláda navrhuje schodek rozpočtu 200 miliard korun, místo aby se snažila všemožně ušetřit. „Žádné okamžité ukončení zahraniční rozvojové pomoci, žádné ukončení dotací do profesionálního sportu, žádné ukončení dotací pro politické neziskovky… jen tak dál, soudruzi,“ napsal ironicky Macek.

Důchodce byl v obchodě ve špatný čas. Poznal jsem ho pod maskou a s ostatními ho vyhodil. Šlo mu o zdraví. Češi jsou smějící bestie, baví se Macek
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Macek ve své glose vyjmenoval množství segmentů, kde by mohla česká vláda ušetřit peníze. Kromě rozvojové pomoci, dotací pro profesionální sport nebo pro politické neziskovky vyjmenoval i další možnosti. „Žádné zrušení agentury pro začleňování a dalších desítek zbytných a zbytečných úřadů, žádné razantní propouštění zbytečných úředníků, žádné zeštíhlení celní správy (se žádným sousedem nemáme celní režim, ozbrojených celníků však máme na osm tisíc), žádné přehodnocení nákupu superdrahé vojenské techniky,“ napsal Macek.

Reagoval také na propuštění mluvčího Filozofické fakulty Karlovy univerzity Petra Kukala. „Podle proděkana Daniela Soukupa je důvodem Kukalova odchodu jeho působení na sociálních sítích. V pondělí na Facebooku vyvolal diskusi Kukalův sloupek pro deník Metro, v němž přirovnal ženy nosící roušky v době koronavirové pandemie k „perským princeznám“. Jedna ze studentek na Kukala podala stížnost k akademickému senátu,“ shrnul případ Macek a dodal, že koronavirus očividně kromě plic zasahuje také mozek.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25815 lidí
Na paškál si vzal také klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou, která se podle svých slov nakazila koronavirem. „Nyní se již ale zotavila, uvedla v úterý na Instagramu. Symptomy pocítila před deseti dny po návratu z Bruselu. Dodávám: Nakazila se bruselitidou, nemocí mnohem nebezpečnější, než je koronavirus, neboť se při ní neumírá, ale zblbne,“ rýpl si Macek do Evropské unie.

Upozornil také na zajímavý fakt, že americká vláda v loňském roce cvičila na možnost propuknutí světové pandemie. „V Číně vypukla epidemie viru napadajícího dýchací cesty a začala se rychle šířit po světě. První případ USA zaznamenaly v Chicagu a o 47 dní později Světová zdravotnická organizace vyhlásila pandemii. Reakce přišla pozdě. Nakazilo se 110 milionů Američanů, 7,7 milionu jich muselo být na jednotce intenzivní péče, 586 tisíc jich zemřelo,“ píše Macek.

„Tento scénář není realita, byť je jí dnes velice blízko. Jde o skript americké vlády pro simulaci ministerstva zdravotnictví, nazvaný „Nákaza Crimson“ – cvičení připravenosti na pandemii, které probíhalo ve 12 státech USA od loňského ledna do srpna. V říjnu pak speciální tým sestavil závěrečnou zprávu. No comment,“ dodal Macek s tím, že Američanům cvičení zjevně moc nepomohlo, když koronavirus dlouho bagatelizovali a jsou jednou z nejpostiženějších zemí.

A na závěr Macek přidal úsměvný sarkastický komentář o Češích a jejich nátuře. „Češi jsou smějící se bestie: hrozně se mi líbí, jak spolu teď lidé i přes tu krizi spolupracují a pomáhají si. Třeba teď v obchodě byl důchodce v čase, kdy tam nemá co dělat, já ho i přes to, že měl maskou zakrytý obličej, poznal, spojil jsem se s ostatními a společně jsme ho vyhodili. Vždyť mu šlo o zdraví!“ napsal Macek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…