Dufek vyzve odborové organizace, aby se zdržely živelných akcí

13.06.2011 10:56 | Zprávy
autor: jih

Kromě čtvrteční stávky, která ochromí dopravu na železnici a ve velkých městech, se mají uskutečnit i blokády. Podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka jsou případné živelné blokády způsobené sobotním podrazem vlády na odbory, a proto jsou lidé připraveni odpovědět tímto způsobem.

Dufek vyzve odborové organizace, aby se zdržely živelných akcí

Vstřícnost vůči vládě přislíbil ve vysílání Studia 6 České televize předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. „Vyzvu odborové organizace, aby v žádném případě nedělaly samostatné akce, ale vše pouze v koordinaci s vedením odborových svazů," uvedl Dufek v reakci na dotaz, jak se odboráři postaví k živelným blokádám.

Podle něj ale situaci, kdy živelné blokády ve čtvrtek opravdu reálně hrozí, zapříčinila vláda svým podrazem na odboráře. „Nejsme iniciátory živelných blokád. Kdybychom je organizovali, už by nebyly živelné. Ale do e-mailové schránky mi chodí spousta informací, že nás lidé podporují a že do toho jdou," upozornil předseda ASO, že sobotní postup vlády naštvanost mezi lidmi ještě eskaloval.

Vláda dosud nepředložila, s jakými návrhy šla na sobotní jednání

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Překvapuje mě, že jako právník tvrdíte, že nějaké předpisy uplatňovat nemusíme. Tak k čemu pak jsou? Většinou to také chodí tak, že když něco nesplníte, tak následuje nějaká restrikce. Jaká hrozí v případě nesplnění migračního paktu? Co jsem pochopila, tak za jeho nedodržení budeme muset dost zaplat...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

10:00 Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

Popřát prezidentovi spojenecké země je slušnost. Pokud se vám to nelíbí, běžte si poplakat na ruskou…