Dufek vyzve odborové organizace, aby se zdržely živelných akcí

13. 6. 2011 10:56

Kromě čtvrteční stávky, která ochromí dopravu na železnici a ve velkých městech, se mají uskutečnit i blokády. Podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka jsou případné živelné blokády způsobené sobotním podrazem vlády na odbory, a proto jsou lidé připraveni odpovědět tímto způsobem.

Dufek vyzve odborové organizace, aby se zdržely živelných akcí
reklama

Vstřícnost vůči vládě přislíbil ve vysílání Studia 6 České televize předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. „Vyzvu odborové organizace, aby v žádném případě nedělaly samostatné akce, ale vše pouze v koordinaci s vedením odborových svazů," uvedl Dufek v reakci na dotaz, jak se odboráři postaví k živelným blokádám.

Podle něj ale situaci, kdy živelné blokády ve čtvrtek opravdu reálně hrozí, zapříčinila vláda svým podrazem na odboráře. „Nejsme iniciátory živelných blokád. Kdybychom je organizovali, už by nebyly živelné. Ale do e-mailové schránky mi chodí spousta informací, že nás lidé podporují a že do toho jdou," upozornil předseda ASO, že sobotní postup vlády naštvanost mezi lidmi ještě eskaloval.

Vláda dosud nepředložila, s jakými návrhy šla na sobotní jednání

Za neopodstatněné považuje Dufek prohlášení pražského primátora Bohuslava Svobody, že bude ohroženo fungování centrálního záchranného systému. „Do minulých let byly všechny blokády organizovány v určitém řádu, nikdy nebyly problémy, proto odmítáme tezi primátora Svobody, že by neprojely vozy záchranného systému," prohlásil Dufek.

Stále si ale stojí za svým, že ze strany kabinetu Petra Nečase šlo v sobotu jen o lest, nikoli o skutečnou výzvu k jednání. „Předpokládali jsme, že na tom sobotním jednání dostaneme nějaké návrhy. Přestože jsme vládu opakovaně vyzývali, aby zveřejnila, jaké návrhy pro nás měla, tak jsme dosud žádné nedostali. Jak jinak si to tedy máme vysvětlit?" položil si řečnickou otázku šéf ASO.

K věci:

Advokát: Zákaz stávky je protiprávní. I podle Ústavního soudu 

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory 

Kalousek vyhlásil válku odborům. Nebo celému národu?

Foto - koláž: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

6:34 Nadávky Nohavicovi: Úder zpět. A nové info

ANKETA „Myslím, že zmrd je spíše Matěj Hollan,“ říká hudebník Petr Štěpánek v reakci na slova, která…