Důrazné varování, pokud jde o Hillary Clintonovou. Přituhuje

25.07.2016 10:16

Do bitvy o úřad prezidenta Spojených států se zapojuje informační server WikiLeaks. Jeho australský zakladatel Julian Assange neskrývá svůj odpor vůči kandidátce za demokratickou stranu Hillary Clintonové, která podle něj „prahne po válce“. Assange zveřejnil e-maily Clintonové, které poukazují na podivné praktiky demokratické strany. Tým Clintonové kontruje slovy, že za celou akcí stojí Rusko, které podporuje Trumpa.

Důrazné varování, pokud jde o Hillary Clintonovou. Přituhuje
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Anketa

Který představitel by měl opustit svou funkci?

hlasovalo: 12724 lidí

Několik e-mailů Demokratického národního výboru Assange na stránkách WikiLeaks zveřejnil již v pátek 22. července. Tyto e-maily měly podpořit argument demokratického kandidáta Bernieho Sanderse o tom, že politický aparát demokratické strany byl připraven sabotovat Sandersovu kandidaturu od prvního dne a naopak podporovat Hillary Clintonovou.

Namísto toho, aby se manažer prezidentské kampaně Clintonové Robby Mook vyjádřil k obsahu zveřejněných e-mailů, v neděli prohlásil, že byla celá akce provedena „Rusy“, kteří napomáhají prezidentské kampani Donalda Trumpa.

„To, co nás nejvíce znepokojuje, jsou prohlášení různých expertů, kteří nám tvrdí, že ruští agenti pronikli do databáze DNC (Democratic National Convention), odkud získali přístup k e-mailům. Další experti teď navíc prohlašují, že Rusové tyto e-maily zveřejňují s úmyslem pomoci Donaldu Trumpovi. Nemyslím si, že je náhodou, že byly e-maily zveřejněny v předvečer našeho sjezdu,“ řekl Mook pro CNN.

Celý tým Hillary Clintonové si je dobře vědom toho, že to, co bylo doposud zveřejněno, není zdaleka vše, co může Assange veřejnosti nabídnout. Během rozhovoru, který Assange 12. června poskytl britské stanici ITV, se ho reportér zeptal, má-li více prozatím nezveřejněných e-mailů.

„Připravujeme zveřejnění mnohých informací spojených s Hillary Clintonovou, které jsou opravdu zásadní. WikiLeaks má před sebou velmi úspěšný rok,“ odpověděl na otázku reportéra Assange.

Assange i při jiných příležitostech naznačil, že e-mailů spojených s Clintonovou má ve svém arzenálu více. Jiné zdroje zase naznačují, že se jedná o e-maily i z jiné oblasti, než ty, které byly doposud zveřejněny.

Sám Assange neskrývá svou antipatii vůči demokratické kandidátce na prezidenta Spojených států. Podle něj je Clintonová sice liberální političkou, ale „prahne po válce“. „Volba Hillary Clintonové se rovná volbě nekonečné, stupidní války,“ míní Assange. „Hillary nejenže volila za vtržení do Iráku, ona si vytvořila svůj vlastní Irák! Libye je Hillarin Irák. Jestli se stane prezidentkou, takových ‚Iráků‘ bude více,“ cituje Assangova slova National Review.

V reakci na únik stranických e-mailů předsedkyně Demokratického národního výboru, z jehož databáze získaly WikiLeaks potřebné informace, Debbie Wassermanová v neděli ze své funkce odstoupila.

„Musíme jít pořád kupředu. Nejlepší způsob, jakým je možné dosáhnout našich cílů, které zahrnují i zvolení Clintonové prezidentkou Spojených států, je, že na konci sjezdu odstoupím ze své funkce,“ cituje její slova CNN.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

13:05 Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

Jedním z hlavních témat interview s emeritním předsedou TOP 09 byla osoba Václava Havla. Dle Karla S…