Dusno v topce: Rozkládá se to Kalouskovi pod rukama?

13.10.2016 14:50

V TOP 09 ve středních Čechách to vře. Část strany se totiž chce zapojit do krajské vlády, i když krajský lídr Petr Tiso uvedl, že strana kvůli osobě lídryně ANO Jaroslavy Jermanové s jednáním o koalici končí. Píše to server Novinky.cz.

Dusno v topce: Rozkládá se to Kalouskovi pod rukama?
Foto: archiv
Popisek: Petr Tiso
reklama

„TOP 09 se rozhodla ukončit vyjednávání o koalici,“ uvedl dopoledne Tiso ke koalici čtyř stran – ANO, TOP 09, ODS a STAN. Vzápětí však jiný zástupce topky, Daniel Marek, uvedl, že jeho skupina vyjednavačů v jednání pokračuje. „Dva naši zvolení zastupitelé odmítli tento koncept, ale tři zůstáváme a tuto čtyřkoalici podpoříme,“ uvedl Marek.

Tisovi nejvíce vadí postava předpokládané hejtmanky Jermanové, neboť hejtmanem se prý podle původní dohody měl stát lídr STAN Vít Rakušan. Podle Tisa touto změnou a přizváním ODS ze strany ANO nemá současné dojednání důvěru topky. 

Místopředseda krajské TOP 09 Marek má však jiný názor. Většina krajské organizace chce prý v koalici být. Jde však i proti názoru předsedy strany Miroslava Kalouska. „Stojím za názorem našeho lídra Petera Tisa. ODS zachránila křeslo hejtmana pro svoji bývalou zastupitelku Jaroslavu Jermanovou, kterou označovala za neúspěšnou starostku ODS,“ řekl s tím, že TOP 09 se ve středních Čechách snaží prosadit změnu dlouhodobě špatné správy kraje od ODS a ČSSD, což prý Jermanová zárukou této změny není. „Spíš máme pocit, že kruh se uzavřel,“ dodal.

Původní text ZDE.

Místopředsedkyně strany Helena Langšádlová pak Marka označila za zrádce. „Je to ojedinělé, nepřekvapilo mě, že nás zradil. Mandát nezískal za sebe, ale díky kolegům na kandidátce a měl by odejít z TOP 09,“ řekla k tomu. 

Marek by rád ve straně zůstal, ale prý počká na vývoj situace. Doufá totiž, že strana přestane být negativní a „stále antiněco“. 

V současné době tak zůstává v platnosti včerejší návrh Jermanové, kdy by ANO mělo mít čtyři radní včetně hejtmanského postu, STAN čtyři radní, ODS dva radní a TOP 09 jednoho radního.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…