Důvěryhodnost a aktivita. Fiala vysvětloval, jak vzkřísit ODS

02.01.2014 20:05

Kandidát na předsedu ODS Petr Fiala zveřejnil na internetu svých sedm bodů pro reformu strany, která ve volbách utrpěla výsledkový debakl. Vyzývá v nich k návratu k důvěryhodnému pravicovému programu, větší aktivitě členů strany a hledání úspěšných odborníků, na nichž bude strana stavět.

Důvěryhodnost a aktivita. Fiala vysvětloval, jak vzkřísit ODS
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala, exministr školství
reklama

Občanští demokraté, dříve nejsilnější vládní strana, skončili ve volbách až pátí a zamířili rovnou do opozice. "V opozici musíme být schopni nabízet vlastní řešení problémů. Aktivně přinášet témata, nikoli pouze pasivně reagovat," napsal Fiala. Strana se podle něj musí opět zaměřit na pravicové, konzervativní voliče. "Politický program ODS musí být jasně ideově ukotvený, srozumitelný," uvedl kandidát na předsedu občanských demokratů.

Fiala vyzval také k zúžení výkonné rady. Stranický orgán by se tak podle něj zefektivnil. ODS má mít nejen jednu centrální strategii, ale i řadu menších taktik pro úspěch v jednotlivých volbách, dodal.

ODS si zvolí vedení v půlce ledna

Někdejšího ministra školství a bývalého rektora Masarykovy univerzity na post předsedy strany nominovala středočeská ODS. Nového šéfa budou občanští demokraté volit v polovině ledna na kongresu, který se uskuteční v Olomouci.

Strana v posledních volbách získala jen 16 poslaneckých křesel oproti 53, jež měla z roku 2010. Kvůli těžkému volebnímu neúspěchu rezignují k datu konání kongresu místopředsedové a členové výkonné rady. Proti Fialovi bude na předsedkyni kandidovat dosavadní místopředsedkyně Miroslava Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…