Dva pohledy na Sobotku: Ohrožení polistopadového vývoje. Vypuštění rybníku reakčních soudruhů

11.11.2013 9:42 | Zprávy
autor: adr

Českou politickou i mediální scénou v posledních dnech nejvíce hýbou události v sociální demokracii. V pondělí se proti sobě na toto téma postavili dva komentátoři. Zatímco Martin Fendrych fandí šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, Martin Hekrdla tvrdí, že Sobotkův "kontrapuč" byla plánovaná akce, a způsob, jakým si sjednal podporu, označuje za "maoistický útok na štáby reakčních soudruhů".

Dva pohledy na Sobotku: Ohrožení polistopadového vývoje. Vypuštění rybníku reakčních soudruhů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Martin Fendrych se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz staví na stranu předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky, který na nedělním jednání Ústředního výboru ČSSD jednoznačně porazil svého rivala Michala Haška a obhájil svou pozici šéfa strany a šéfa vyjednávacího týmu.

"Pučisté" Michal Hašek s Jeronýmem Tejcem rezignovali na své funkce ve vedení strany, mohlo by se tedy zdát, že sociální demokracie je opět jednotná. Neznamená to ale, že vše pojede jak po drátkách. Zásadní podle Fendrycha je, že Hašek nesložil poslanecký mandát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ten mag*r Foltýn. 136 milionů pro média.“ Babiš řádil ve studiu

15:10 „Ten mag*r Foltýn. 136 milionů pro média.“ Babiš řádil ve studiu

Hostem pořadu Za pět minut dvanáct byl premiér Andrej Babiš (ANO), jenž odmítl označení „slabý premi…