Dva příběhy s imigranty z Rakouska během jediného dne: Jeden zkoušel znásilnit pacientku, druhý chtěl podřezat lékařku

07.11.2016 21:05

Problémy s uprchlíky v Rakousku neustávají. Jenom za včerejšek se v rakouských médiích objevily hned dva znepokojivé případy porušení zákona, za které jsou odpovědní právě uprchlíci.

Dva příběhy s imigranty z Rakouska během jediného dne: Jeden zkoušel znásilnit pacientku, druhý chtěl podřezat lékařku
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Z těchto archů se uprchlíci učí francouzsky
reklama

V prvním případě byl zatčen osmnáctiletý migrant ze Somálska za vloupání do Fakultní nemocnice v Innsbrucku, kde se snažil znásilnit zde ležící pacientku. Pokus o znásilnění se udál v časných ranních hodinách v pondělí na psychiatrickém oddělení nemocnice. Devětadvacetiletá pacientka však naštěstí dokázala stisknout nouzové tlačítko a přivolat ke svému lůžku sestru. Čtyřicetileté sestře se podařilo odtrhnout muže od pacientky a následně zavolat policii.

Sexuální násilník byl zatčen a převezen do nápravného zařízení ve městě. Jak uvádí rakouský internetový server Salzburger Nachrichten, další podrobnost o incidentu nemocnice ani policie nezveřejnily. Není ani jasné, jestli pobýval delikvent ze Somálska v Rakousku legálně či odkud a kdy se do země dostal. Uprchlíci se již v Rakousku dopustili v posledních měsících celé řady trestných činů, ale pokus o znásilnění na psychiatrii je z jejich strany „premiérový kousek“.

Celý text v angličtině je ZDE.

Další incident, za který nesou odpovědnost uprchlíci, se v tomto týdnu odehrál ve specializovaném ústavu péče v Mödlingu, který leží ve spolkové zemi Dolní Rakousko. Devatenáctiletý afghánský migrant vtrhl do místnosti, kde měla zrovna psycholožka sezení se svým pacientem, a vyhrožoval jí proříznutím hrdla a setnutím hlavy. Ženě se podařilo na útočníka přivolat policii, po jejímž příjezdu se však stal muž ještě agresivnějším.

Mladík z Afghánistánu se všemi možnými způsoby bránil zatčení a nezklidnil se ani poté, co jej policisté odvedli do svého vozu. V průběhu cesty na místní policejní stanici se snažil několikrát za sebou rozbít hlavou zadní okno automobilu a policisté museli vynaložit spoustu úsilí, aby se jim rozzuřeného Afghánce podařilo dovézt do místa určení. V současné době agresor pobývá v nápravném zařízení ve Wiener Neustadt.

Výše zmíněné případy nejsou v současném Rakousku ničím ojedinělým. Pokusy o znásilnění, vraždy a krádeže spáchané uprchlíky řeší soudy prakticky ve všech spolkových zemích Rakouska. V srpnu byla např. ve městečku St. Georgen am Ybbsfelde v Dolním Rakousku obtěžována v místním parku žena s kočárkem. Mladík afghánského původu se z ní pokusil strhat šaty. O několik dní před tím spáchali dva syrští uprchlíci dokonce vraždu v Salcburku. Známý je rovněž případ znásilněného chlapce íránským uprchlíkem na plaveckém stadionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…