Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte

08.07.2020 4:37

Podle Multikulturního centra Praha do Rakouska imigranti nejčastěji přicházejí ze sousedního Německa, které je následováno Srbskem, Černou horou, Kosovem a Tureckem, přičemž víc než polovina všech přistěhovalců je z členských států EU. Ostatní migranti přichází nejčastěji z rodinných důvodů, za prací, nebo z humanitárních důvodů.

Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak se „černoušek snažil změnit na černošku", aby nemusel pracovat. Radši se posaďte
Foto: repro BBC / Youtube, 2015
Popisek: Migranti na rakousko-německé hranici

Anketa

Chcete, aby prof. Roman Prymula získal politickou funkci?

11%
89%
hlasovalo: 5410 lidí
Někdejší kandidát Evropské lidové strany na post předsedy Evropské komise Manfred Weber volá po změně azylové politiky v EU. Manfred Weber žádá, aby bylo azylové právo jednotlivých členských států nahrazeno azylovým zákonem, který by platil pro celou unii. Kdyby se model tzv. Spitzenkandidátů na předsedu Evropské komise nezřítil jako domeček z karet, mohl se Manfred Weber stát předsedou Evropské komise namísto Ursuly von der Lyenové.

Přestože jím Weber nakonec není, přichází s návrhem na velkou změnu v celé EU. Volá po tom, aby byly azylové zákony jednotlivých členských zemí nahrazeny jedním celounijním zákonem, který by platil pro všechny země. Česká republika už by tak sama nemohla rozhodovat o tom, koho vpustí na své území.

Weber svůj návrh vysvětluje tak, že se musí ulevit jižním státům EU v migrační krizi, jako je Itálie či Řecko, a nařídit povinné přerozdělování žadatelů o azyl i zemím, které odmítají žadatele přijímat – jako je Maďarsko, Česko nebo Rakousko.

„Všechny státy musí sdílet břemeno žadatelů o azyl spravedlivě a solidárně,“ zdůraznil Weber v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung. Jeho vyjádření převzal i německý deník Bild.

V této souvislosti hovořily PL se zdravotnicí z Rakouska, která nám popsala několik zážitků s migranty. Samozřejmě nebudeme upřesňovat ani místo, dokonce ani čas, kdy k těmto prohlídkám došlo.

„Nejednalo se o akutní zákroky, ale o standardizované postupy. Je potřeba pacienta vyšetřit, přiřadit mu kartu, sledovat jeho zdravotní stav, znát medikaci kvůli kontraindikaci a podobně," sděluje tato žena úvodem. „Mnohokrát jsem u těchto prohlídek byla, má zkušenost s migranty rozhodně není negativní. Ti, které jsem navštívila, se chovali velice slušně, měli základní znalosti jazyka nebo se alespoň snažili osvojit termíny, vůbec s nimi nebyl problém. Ale rozumím, že Rakousko není Německo, kde se ta situace značně vymyká," dodává.

I přesto si tato zdravotnice všimla jednoho společného symptomu. Týkal se především mužů.

„Muž má v mnoha státech mimo Evropu zásadní povinnosti. Žena je obvykle brána jako ta druhá, o živobytí se musí postarat právě hlava rodiny. A tento přístup se mnohým nelíbil. Mysleli si navíc, že Evropa funguje ještě radikálněji. Řekla bych, že měli hodně zprostředkované informace od převaděčů nebo někoho jiného. Jejich pohled na věc byl ten, že chlapi v Evropě dělají snad nonstop, ženy nemusí vůbec nic. Žili v představě, kdy vlastně každý žadatel o azyl je jakoby na dovolené, dostává peníze, hlavně ale telefon, kredit a připojení k internetu," dodává.

Mnohdy prý šly situace během vyšetření do úplného extrému.

Anketa

Má Zeman pravdu, že heslo ,,Black Lives Matter" je rasistické?

98%
2%
hlasovalo: 33269 lidí
„Jednou se mi stalo, že jsem vyšetřovala pacienta, jemuž jsem pouze chtěla změřit tlak a odebrat krev kvůli rozboru základních látek. Jenomže on se přede mnou začal svlíkat. Na první pohled to byl muž, ale když stál nahý, všimla jsem si, že mu chybí přirození. Chvíli jsem váhala, než jsem si všimla dvou nazelenalých gumiček nad varlaty. Koukala jsem se na něj, on na mne, nakonec jsme se oba začali smát. Tento mladík si totiž ráno před prohlídkou stáhl penis gumičkami a tmelem si ho přilepil směrem k análnímu otvoru, protože nikde nemohl najít lepidlo. Myslel si, že projde prohlídkou jako žena a nebude muset pracovat…“ dodává s tím, že se snažila závěrem tohoto podivného setkání upozornit onoho muže, že z černouška se černoška neudělá. „On se usmál, moc asi nerozuměl, ale rozešli jsme se v dobrém," dodala.

Podobných historek má prý na rozdávání, a proto se k nim PL v budoucnu vrátí.

List Wiener Zeitung v březnu uvedl, že Rakousko posílá na hranice celkem 2.200 vojáků. Mají bránit zemi před migranty. Rakouská vláda totiž nechtěla opakovat scénář z roku 2015 a vítat nově příchozí. Lidovecká ministryně obrany Klaudia Tannerová a ministr vnitra Karl Nehammer z téže strany očekávali, že vojáci budou kontrolovat hranice jak kvůli koronaviru, tak kvůli nové možné vlně migrace.

V březnu hranice našich jižních sousedů střežilo asi 850 příslušníků ozbrojených sil. V budoucnu to má být až 2.200 vojáků. 

„Nebudeme mávat uprchlíkům. Z chyb z roku 2015 jsme se poučili,“ uvedla ministryně obrany. Oba členové kabinetu poté společně zkritizovali Turecko, které ponouká uprchlíky a migranty k další cestě do EU. Ministr vnitra Nehammer poznamenal, že teď je na Evropské unii, aby táhla za jeden provaz a nenechala se Tureckem vydírat.

Rakousko je jak tranzitní zemí migrantů na Balkánské trase na cestě do Německa, tak i jejich častou cílovou zemí. Migranti, kteří Rakouskem pouze projíždějí a míří do dalších bohatých států západní a severní Evropy, se přes tuto zemi přepravují většinou vlaky. Rakousko patří mezi státy s největším počtem žádostí v přepočtu na počet obyvatel, ve třetím čtvrtletí roku 2015 bylo v počtu žadatelů, kteří se v zemi chtěli usadit, vůbec na prvním místě. Začátkem srpna 2015 odhadla rakouská vláda počet žádostí podaných do konce roku 2015 na 80 000, ve skutečnosti představoval počet žadatelů o azyl podle Wikipedie asi 90 000 lidí. Kapacity pro ubytování migrantů byly vlivem jejich velkého náporu na mnoha místech zcela vyčerpané a imigranti tak museli dočasně přenocovat v provizorních podmínkách.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…