Dvěma mužům z ochranky Miloše Zemana hrozí dva roky vězení. Prý kšeftovali s municí

30.07.2021 18:45

Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájila trestní stíhání dvou členů ochranky prezidenta Miloše Zemana. Obvinění měli kšeftovat se střelivem, jež kradli ze skladu. „Jsou podezřelí ze spáchání přečinu zpronevěry, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ potvrdil žalobce z Městského státního zastupitelství v Praze Ondřej Šťastný.

Dvěma mužům z ochranky Miloše Zemana hrozí dva roky vězení. Prý kšeftovali s municí
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident České republiky Miloš Zeman

„Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájila trestní stíhání dvou policistů – příslušníků Útvaru pro ochranu prezidenta republiky,“ řekl podle informací serveru Aktuálně.cz Šťastný, který vyšetřování kauzy dozoruje. „Jsou podezřelí ze spáchání přečinu zpronevěry, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Trestné činnosti se měli dopouštět v rámci výkonu služby,“ dodal Šťastný.

Inspekce zadržela muže letos v únoru a od té doby sbírala důkazy, které mají svědčit o jejich kšeftech se střelivem. Škoda, kterou obvinění napáchali, může atakovat až sto tisíc korun. Nesrovnalostí v objednávkách si všimli nadřízení obou mužů, kteří jejich činnost poté nějaký čas monitorovali. Své poznatky poté předali inspekci, která oba muže zadržela.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pokud se jejich provinění potvrdí před soudem, hrozí oběma obviněným kromě trestu i propuštění od policie. Za poslední dobu se jedná už o druhý případ trestního stíhání člena prezidentovy ochranky. Loni v prosinci způsobil policista z odboru chráněných osob nehodu, za kterou je stíhán pro ublížení na zdraví z nedbalosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

10:06 Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Nad zneužíváním syna pana Babiše ve volebním klání se mi zvedá žal…