Dvořáková o právech v Plzni: Čtyři roky jsme je varovali, tak co se diví

06.02.2012 17:52

Předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková nechápe, proč se Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni diví odebrání akreditace svého magisterského studijního programu. Komise prý školu varuje soustavně už čtyři roky, ale fakulta dosud neudělala nic proto, aby situaci zabránila.

Dvořáková o právech v Plzni: Čtyři roky jsme je varovali, tak co se diví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková
reklama

"Ta škola byla silně poškozená, ale to vyrovnání s danou situací ještě neproběhlo," řekla Dvořáková v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu. "Nebuduje se tam žádný stabilní tým, který by šel za tím, aby se ta škola pozvedla. Pořád jenom někdo přichází a odchází. Není tam nikdo, kdo by neměl úvazek ještě jinde."

Akreditační komise prý fakultě sdělila, jaké jsou třeba změny, ale když se do školy vrátila o rok později, zjistila pouze, že je situace ještě horší. "Čekali jsme nějaké logické vysvětlení, ale nebylo nám poskytnuto žádné," podotkla. Proto už s fakultou dále komise nemohla mít slitování a rozhodla se odebrat jí akreditaci magisterského oboru, který je pro ni klíčový.

Fakulta zvažuje možnosti, jak by se mohla bránit. Dvořáková to považuje za překvapivý krok. "Výtky se na plzeňskou právnickou fakultu snášejí už čtyři roky, proč to odebrání akreditace škola vnímá jako blesk z čistého nebe, to mi opravdu není jasné," nechápe.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…