EU a Amerika prokázaly dle profesora Krejčího na Ukrajině totální neschopnost. A není to prý poprvé

22.02.2014 18:38

Politolog profesor Oskar Krejčí naznačil v rozhovoru pro server PrvníZprávy.cz možný vývoj událostí na Ukrajině. Podle něj se dá očekávat, že dojde k rozdělení země, přičemž Evropská unie a Spojené státy prý prokázaly obrovskou neschopnost.

EU a Amerika prokázaly dle profesora Krejčího na Ukrajině totální neschopnost. A není to prý poprvé
Foto: Daniela Černá
Popisek: Oskar Krejčí
reklama

„Za prvé je třeba zdůraznit, že nejsou dodržovány uzavřené dohody a není dodržována ani ústava. A to ze strany opozice. To, co dneska probíhá v Kyjevě, má charakter vládního převratu. Jestli je pravda, že Janukovyč odjel na východ země, tak je samozřejmě velmi pravděpodobné, že na Ukrajině vznikne dvojvládí. V takovém momentě směřuje buď ke krvavému řešení, nebo k rozdělení země," říká profesor Krejčí pro PrvniZpravy.cz.

Těžko ale prý předvídat, který scénář nastane, neznáme totiž podle Krejčího všechny faktory. Janukovyč prý prokázal velikou nerozhodnost, navíc probíhající sjezd zástupců východních a jižních regionů rozhodl o vytvoření ozbrojených milicí, domobrany, čímž situace dostává podobu samovývoje, kdy nedodržování zákonů v Kyjevě vede k tomu, že nebudou dodržovat zákony ani ti, kteří mají jiný názor.

Evropská unie prokázala neschopnost. Její přístup vede ke ztrátám

Co se týče politiky Evropské unie, je politolog velmi kritický. Označuje ji za politiku dvojího metru nebo také přístup, který vytváří problémy a vede k fyzickým ztrátám. „Evropská unie a Spojené státy prokázaly obrovskou neschopnost, stejnou, jakou prokázaly v případě Iráku, Libye či Sýrie," tvrdí Krejčí. „To jsou všechno nedomyšlené tahy, to, co všechno Brusel předvádí, jsou Pyrrhova vítězství! Samozřejmě geopoliticky vyhráli nad Ruskem. Ale sami spáchali politickou i ekonomickou sebevraždu," dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …