EU je jen bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, zahřmělo z Institutu Václava Klause

18.10.2017 18:04

Spolupracovník Václava Klause Jiří Weigl se v textu pro Institut Václava Klause vyjádřil k nedělním parlamentním volbám v Rakousku. To, že v této zemi zvítězily strany zdrženlivé ve vztahu k Bruselu, by prý mělo i být českým voličům možným vodítkem v našich nadcházejících volbách.

EU je jen bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, zahřmělo z Institutu Václava Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl

„Výsledky rakouských voleb potvrdily to, co je zjevné dlouhou dobu – obyvatelé evropských zemí jsou nespokojeni s tím, kam směřuje a jakou budoucnost jim chystá bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, který v posledních dvou dekádách ovládl evropskou politiku na bruselské i národních úrovních,“ napsal Weigl hned na úvod.

Okamžitě poté zdůraznil, že Rakousko je bohatou zemí EU, takže nelze tvrdit, že jde o kverulanty z chudého křídla EU, jakými jsou Řecko či Španělsko. V Evropě podle autora přibývá lidí, kteří se stavějí proti byrokratickému molochu a médiím, která tento moloch podporují. Čím dál více lidí prý nevěří v umělé promíchávání národů, jaké prosazuje Brusel. Už proto ne, že Brusel údajně prosazuje jen názory kosmopolitních elit, ale názory obyčejných Francouzů, Čechů či Rakušanů přehlížejí.   

Celý článek naleznete zde.

Podle Weigla je třeba restaurovat model národních států jako životaschopných jednotek v Evropě. Pokud EU nepochopí, že je třeba národní státy zachovat, jednou prý celé společenství zanikne. I o tom prý budou nadcházející volby. Občané by na to prý měli myslet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…