EU je jen bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, zahřmělo z Institutu Václava Klause

18.10.2017 18:04

Spolupracovník Václava Klause Jiří Weigl se v textu pro Institut Václava Klause vyjádřil k nedělním parlamentním volbám v Rakousku. To, že v této zemi zvítězily strany zdrženlivé ve vztahu k Bruselu, by prý mělo i být českým voličům možným vodítkem v našich nadcházejících volbách.

EU je jen bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, zahřmělo z Institutu Václava Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl
reklama

„Výsledky rakouských voleb potvrdily to, co je zjevné dlouhou dobu – obyvatelé evropských zemí jsou nespokojeni s tím, kam směřuje a jakou budoucnost jim chystá bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, který v posledních dvou dekádách ovládl evropskou politiku na bruselské i národních úrovních,“ napsal Weigl hned na úvod.

Okamžitě poté zdůraznil, že Rakousko je bohatou zemí EU, takže nelze tvrdit, že jde o kverulanty z chudého křídla EU, jakými jsou Řecko či Španělsko. V Evropě podle autora přibývá lidí, kteří se stavějí proti byrokratickému molochu a médiím, která tento moloch podporují. Čím dál více lidí prý nevěří v umělé promíchávání národů, jaké prosazuje Brusel. Už proto ne, že Brusel údajně prosazuje jen názory kosmopolitních elit, ale názory obyčejných Francouzů, Čechů či Rakušanů přehlížejí.   

Celý článek naleznete zde.

Podle Weigla je třeba restaurovat model národních států jako životaschopných jednotek v Evropě. Pokud EU nepochopí, že je třeba národní státy zachovat, jednou prý celé společenství zanikne. I o tom prý budou nadcházející volby. Občané by na to prý měli myslet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…