EU schválila druhou vakcínu

06.01.2021 18:08

Druha vakcína pro Evropskou unii je na cestě, Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) doporučila registraci vakcíny firmy Moderna jako druhou očkovací látku proti covidu-19 na trhu Evropské unie, informuje iROZHLAS.cz.

EU schválila druhou vakcínu
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto
reklama

Aby mohly členské země EU začít kromě vakcíny firem Pfizer a BioNTech používat i další látku, musí její distribuci ještě schválit Evropská komise. V případě první vakcíny to unijní exekutiva stihla během několika hodin po rozhodnutí EMA.

Zatím bylo plně či pro nouzové používání ve světě schváleno devět vakcín proti novému typu koronaviru. V Evropské unii a řadě dalších zemí získala povolení vakcína americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech.

Mezi další pak patří vakcína vyvinutá firmou AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou, Rusko vyvinulo a schválilo vakcíny Sputnik V a EpiVakKorona, Čína vakcíny od firem Sinopharm, Sinovac a CanSino, Indie má svou vakcínu Covaxin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …