Echo24 píše o Zemanově návštěvě v Moskvě: Pitomečci a trapná ruština

10.05.2015 15:29

Prezident Miloš Zeman vyrazil do Moskvy na oslavy sedmdesátého výročí konce druhé světové války. Nezúčastnil se sice vojenské přehlídky na Rudém náměstí, ale i tak jeho návštěva budí rozpady. Takto alespoň návštěvu Miloše Zemana v Kremlu hodnotí server Echo24.cz, jenž poukazuje na názorové neshody Zemana ve vztahu k protiruským sankcím s většinou EU, ale i na jeho ne právě dobrou ruštinu.

Echo24 píše o Zemanově návštěvě v Moskvě: Pitomečci a trapná ruština
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil Brandýs nad Labem
reklama

Český prezident Miloš Zeman při návštěvě Moskvy pronesl řadu slov. Poklonil se českým a sovětským veteránům, vypil s nimi sklenici piva, odsoudil západní protiruské sankce jako neúčinné a vyjádřil naději, že se vztahy Ruska a Západu znovu „oteplí“. Ruský prezident Vladimir Putin konstatoval, že je Miloš Zeman politikem, který má vlastní názory a nebojí se je vyslovovat. Poznamenal také, že doufá v oteplení vztahů mezi Ruskem a Západem, přičemž vinu za ochlazení přičítá Západu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Za pozornost prý také stojí, že Miloš Zeman svůj ruský protějšek rozesmál, a to ve chvíli, kdy ne úplně správně hovořil Putinovou mateřštinou. Zeman odmítl tlumočníka a hovořil rusky, což činil nikoli poprvé. Komentátor Alexandr Mitrofanov si povšiml, že místo ruského výrazu pro oteplení vztahů použil výraz pro topení. A právě to možná Putina rozesmálo.

Již před setkáním s Vladimirem Putinem dával Zeman najevo, že bude hovořit o ekonomických zájmech České republiky a českých pohledávkách v Rusku. Zlehčovat to prý mohou jen „pitomečci“.  „Soustředili jsme se na největší případ ve výši asi pěti miliard, což je stavba paroplynové elektrárny Poljarnaja v ruském Salechardu,“ konstatoval český prezident. „Pokládám za přirozenou povinnost českého prezidenta hájit zájmy České republiky, i když někteří pitomečci nechtějí pochopit, že pět miliard je docela důležitá částka, a snaží se mě od cesty do Moskvy odvrátit,“ dodal Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...

7:15 Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...

Zpěvák David Kraus se na serveru Hatefree.cz mimo jiné rozhovořil o Romech. On sám jel, dle svých sl…