Ekonom Pikora udeřil: Já a ruský troll? Kdo ho vidí v každém, kdo má jiný názor, je prachobyčejný idiot

16.08.2018 20:17

Je to hon na čarodějnice! Stěžuje si český ekonom Vladimír Pikora poté, co se na jedné síti v neděli dozvěděl, že je ruský troll. Je zklamaný z toho, že dnes je tak pomalu označován každý, kdo má jen trochu jiný názor. „Dříve lidé věřili na čerty, bludičky a čarodějnice. Evidentně to potřebovali ke svému životu, aby se v něm vyznali. Překvapivě to potřebují stále,“ rozepsal se na svém Facebooku.

Ekonom Pikora udeřil: Já a ruský troll? Kdo ho vidí v každém, kdo má jiný názor, je prachobyčejný idiot
Foto: nextfinance.cz
Popisek: Finanční analytik Vladimír Pikora
reklama

„Člověk by řekl, že s rostoucím vzděláním lidé na strašidla už nevěří, ale není to pravda. Před padesáti lety měli lidé jako strašidlo amerického imperialistu a jeho mandelinku, dnes mají moderní strašidlo a říkají mu ruský troll,“ míní Pikora, který se podle svých slov v neděli na jedné síti dozvěděl, že je ruský troll i on.

V návaznosti na to připomněl, že dříve se ukázalo na nepohodlnou ženu, a už šla na hranici jako kacířka a čarodějnice. Dnes je to podle ekonoma velmi podobné. „Pán, který byl před rokem 1989 kovaným svazákem, ukáže, a už vás jeho bratři zaslepeně věřící v pravdu a lásku kamenují. Stačí jen to, že máte jiný názor na Brexit než oni,“ dodal s tím, že vyvracení ruských trollů je přitom tak snadné.

Následně pokračoval s otázkou, jak by mohla například relativně chudá země, jako je Rusko (podle Indexu lidského rozvoje 57. země planety – pro srovnání: ČR je 29.), financovat tolik agentů a trollů, že ovlivní všechny volby na světě? Samozřejmě připustil, že ruští agenti existují a že je Rusové využívají, ale nemohou podle Pikory být za každým rohem. „Ten, kdo vidí ruského trolla v každém, kdo nesdílí jeho názor, je jen prachobyčejný idiot,“ zdůraznil.

„Kolik by ti trollové za každým rohem asi Rusko stáli? Kdo by to dělal? Kdo by ty lidi školil a řídil? Proč by to miliony lidí dělaly? Proč bych to dělal já?“ nepřestával se ptát Pikora. „Já si dokonce myslím, že každá velmoc s námi vytře podlahu, ať to bude Rus, Američan, Brit nebo Němec, že nikdy nebude hájit naše zájmy, ale své,“ uzavřel s tím, že v takovém případě je nejspíše nejen ruský, ale i americký a britský troll.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

20:41 Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům předsedkyně Evropské komis…