Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům

27.04.2015 13:56 | Zprávy

Komentátor Petr Kamberský na serveru lidovky.cz míní, že bychom měli spíše pomáhat Ukrajincům, než uprchlíkům z Afriky. Prý není na místě kritika z Evropské unie, že málo pomáháme Itálii s uprchlíky, jelikož oni prý málo pomáhají Ukrajincům.

Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům
Foto: ČT
Popisek: Ukrajinský expremiér Jaceňuk

Dle Kamberského bychom měli na kritiku vůči nám, že prý málo pomáháme jihu Evropy s uprchlíky z Afriky odpovědět jednoduše: „Jak pomáhá jih východu?“ Jih Evropy prý pro změnu málo pomáhá východu Evropy, tedy dle Kamberského Ukrajincům. Spíše prý dělá opak a situaci Ukrajincům ještě ztěžuje zpochybňováním protiruských sankcí.

Celý text zde

Kamberský si je jist, že pokud bychom pomohli Ukrajincům, dokázali bychom znovu utvořit jejich funkční stát, ze kterého by prý neprchali v zoufalství jeho obyvatelé do evropských táborů. Tím, že prý u nás ubytujeme Afričany, nevyřešíme civilizační propast.

Na základě toho Kamberský míní, že bychom spíše u nás měli zaměstnat Ukrajince, nežli ubytovávat „doma svého Nigerijce“. Není to prý z toho důvodu, že jsou nám Ukrajinci bližší, ale kvůli tomu, že pomoc Ukrajincům je ve výsledku mnohem efektivnější. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: ste

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…