Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům

27.04.2015 13:56

Komentátor Petr Kamberský na serveru lidovky.cz míní, že bychom měli spíše pomáhat Ukrajincům, než uprchlíkům z Afriky. Prý není na místě kritika z Evropské unie, že málo pomáháme Itálii s uprchlíky, jelikož oni prý málo pomáhají Ukrajincům.

Elitní komentátor: Radši pomáhat Ukrajincům než Afričanům
Foto: ČT
Popisek: Ukrajinský expremiér Jaceňuk

Dle Kamberského bychom měli na kritiku vůči nám, že prý málo pomáháme jihu Evropy s uprchlíky z Afriky odpovědět jednoduše: „Jak pomáhá jih východu?“ Jih Evropy prý pro změnu málo pomáhá východu Evropy, tedy dle Kamberského Ukrajincům. Spíše prý dělá opak a situaci Ukrajincům ještě ztěžuje zpochybňováním protiruských sankcí.

Celý text zde

Kamberský si je jist, že pokud bychom pomohli Ukrajincům, dokázali bychom znovu utvořit jejich funkční stát, ze kterého by prý neprchali v zoufalství jeho obyvatelé do evropských táborů. Tím, že prý u nás ubytujeme Afričany, nevyřešíme civilizační propast.

Na základě toho Kamberský míní, že bychom spíše u nás měli zaměstnat Ukrajince, nežli ubytovávat „doma svého Nigerijce“. Není to prý z toho důvodu, že jsou nám Ukrajinci bližší, ale kvůli tomu, že pomoc Ukrajincům je ve výsledku mnohem efektivnější. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: steTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

13:24 „S tím jděte do prd*le.“ Dusno před demonstrací. Poučení, co se má udělat

Ve středu se odehraje další demonstrace proti vládě Petra Fialy na Václavském náměstí. Ovšem její or…