Emoční náboj protestů nelze odmávnout slovem fuj, píše komentátor

17.03.2012 13:00

Holešovská výzva vyburcovala davy lidí, kteří vyrazily do ulic, aby demonstrovali proti vládě. „Emoční náboj, který vedl tisíce protestujících do ulic českých měst, nelze jen tak odmávnout slovem fuj. Pocit, že po Listopadu jsme věřili v lepší budoucnost, ale teď je národ zadlužený a morálně zdevastovaný, sdílí hodně lidí,“ napsal komentátor.

Emoční náboj protestů nelze odmávnout slovem fuj, píše komentátor
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Demonstrace proti vládě se přemístila před Českou televizi
reklama

„Co na to říká vláda? Nic, nepočítáme-li slova ministra Drábka, že nespokojenci mají nabízet alternativní řešení problémů. Myslí to vážně? Nespokojenci mohou hulákat, co chtějí. Alternativní řešení má nacházet vláda, respektive ji k tomu má tlačit opozice. Její lídr Sobotka protesty spíše vítá. Myslí to vážně? Vždyť Holešovská výzva nabízí alternativu, ale právě takovou, která znechucuje mnohem víc levici než pravici,“ upozornil Zbyněk Petráček v komentáři pro Lidové noviny.

Holešovská výzva se vymezuje proti celému politickému establishmentu a ne jenom proti nepřizpůsobivým. „Nechtějí ani Klause, ani EU. Co tedy chtějí?“ ptá se komentátor. „Tohle je opravdu téma pro vládu i opozici. Stokrát si můžeme říkat, že Holešovská výzva je naivní, bizardní a zmrzlá někde v mýtu první republiky. Ale odráží postoje, které nejsou marginální ani snadno odsouditelné. Odráží postoje takových lidí, které by měla srozumitelně oslovit právě vláda či opozice,“ uzavřel Petráček.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

8:17 Pryč z EU. Sputnik: Úřední stanovisko. A je zle. Zeman a Babiš, o ně nejde

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovorech pro televizi Prima horovali pro rus…