Erdogan znovu křičí na USA. A znovu je také vážně obvinil

03.08.2016 17:17

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan znovu veřejně vystoupil proti svým západním spojencům. Prohlásil, že stojí na straně pučistů a extremistů a ne na straně turecké demokracie.

Erdogan znovu křičí na USA. A znovu je také vážně obvinil
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Plakát nevládní organizace Reportéři bez hranic
reklama

Turecký prezident narážel na neochotu Spojených států vydat Turecku islámského klerika Fethullaha Gülena, kterého Erdogan viní z organizace nedávného pokusu o státní převrat v Turecku.

„Jaký přesně druh spojenectví mezi sebou máme, jestliže vás požádám o vydání člověka, který je zapojen do činu, v důsledku kterého byla ohrožena naše národní bezpečnost, a vy ho i nadále schováváte?“ otázal se turecký prezident.

„Podporuje snad Západ terorismus? Staví se Západ na stranu demokracie, či ozbrojeného násilného pokusu o převzetí vlády? Bohužel Západ podporuje terorismus a staví se na stranu pučistů,“ odpověděl si na svou vlastní otázku Erdogan.

Mezitím předseda turecké vlády Binali Yildirim tureckou veřejnost informoval o uzavření dvou vojenských soudů, jejichž moc bude předána do rukou ministerstva obrany.

Turecká armáda v několika posledních dnech prošla čistkou, která v její historii nemá obdoby. Zatím došlo k zatčení 10.000 vojenských osob, které jsou podezřívány z účasti na pokusu o převrat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

8:16 Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové…