Eurokomisař naléhá na země, které odmítly Globální pakt OSN o migraci. Argumentuje: Kdo odmítá pakt, ten ho nedostatečně prostudoval

06.12.2018 16:16

Švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung píše, že Evropská komise tlačí na všechny členské země EU, aby přijaly Globální pakt o migraci z pera OSN. Přijetí tohoto paktu odmítají Česká republika, Slovensko nebo Rakousko.

Eurokomisař naléhá na země, které odmítly Globální pakt OSN o migraci. Argumentuje: Kdo odmítá pakt, ten ho nedostatečně prostudoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Eurokomisař Dimitris Avramopoulos prý tlačí na všechny členské země EU, aby přijaly Globální pakt o migraci z pera OSN. Kromě České republiky odmítlo pakt přijmout i Slovensko. Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák, který se na přípravě paktu podílel, se kvůli tomu rozhodl rezignovat. Svou rezignaci už předal do rukou slovenského prezidenta Andreje Kisky. Ten však váhá s jejím stvrzením, protože Lajčáka považuje za zkušeného diplomata, o kterého by Slovensko nemělo přijít.

Avramopoulos všechny země žádá, aby pakt přijaly. Jeho stanovisko českým čtenářům tlumočil server Časopis Argument.

„Kdo odmítá pakt, ten ho nedostatečně prostudoval,“ řekl komisař. Není to jen předsednická země Rakousko, jsou to také ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Bulharsko. Italská vláda ještě neučinila rozhodnutí. Německá kancléřka se 10. prosince zúčastní konference v Maroku, kde má být pakt přijat. V německém Bundestagu byl pakt přijat velkou většinou,“ napsal server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver zvolen a Kalousek to nevydýchal. Zločin! hřímal. Pak se chytil pultíku a spustil

15:15 Xaver zvolen a Kalousek to nevydýchal. Zločin! hřímal. Pak se chytil pultíku a spustil

Hana Lipovská a Luboš Xaver Veselý. Dvě jména kandidátů do Rady České televize, která na mnohé fungo…