Europoslanci ODS se zastali dvou Čechů zadržených v Řecku

22.11.2012 14:15 | Zprávy

Čeští europoslanci za ODS se v dopise adresovaném řeckému prezidentovi Karolosu Papouliasovi i všem řeckým europoslancům přimluvili za omilostnění dvou českých občanů, kteří byli 9. září zatčeni na ostrově Limnos a obviněni ze špionáže.

Europoslanci ODS se zastali dvou Čechů zadržených v Řecku
Foto: ODS
Popisek: Europoslanec Hynek Fajmon

„Pokud došlo z jejich strany k porušení zákazu fotografování, určitě to nebylo s úmyslem sbírání špionážních informací a poškození řecké národní bezpečnosti. Oba obvinění si pravděpodobně neuvědomili důležitost a citlivost ochrany vojenských objektů v této oblasti, protože žijí ve střední Evropě, kde je přístup k této problematice poněkud benevolentnější,“ stojí mimo jiné v dopise.

Nic nenasvědčuje tomu, že by se naši občané dopustili špionáže

„Řecko je demokratickou zemí a my nezpochybňujeme jeho právní systém,“ říká europoslanec Hynek Fajmon, jeden z iniciátorů dopisu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marie Pošarová byl položen dotaz

Energie

Jaký je váš plán, jak zajistit naši energetickou soběstačnost a bezpečnost? Jak podle vás čelit těm výkyvům cen, které jsou opravdu čím dál častější a mají dopady na všechny z nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel chce do Ankary za kamarády zbrojaři, tuší Ševčík

10:20 Pavel chce do Ankary za kamarády zbrojaři, tuší Ševčík

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA Petr Pavel je tlačen k účastni na summitu v Ankaře svými vodiči z Hradu, pro…