Europoslanec Telička: Odsuzovat terorismus už nestačí. Je potřeba udělat tohle

28.03.2016 8:33

„Poslední teroristické útoky v Bruselu opětovně potvrzují, že odsuzovat terorismus už dávno nestačí,“ uvedl europoslanec Pavel Telička (ANO).

Europoslanec Telička: Odsuzovat terorismus už nestačí. Je potřeba udělat tohle
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička

Podle Teličky žije Evropa už nějakou dobu ve zvýšeném bezpečnostním riziku. „A ještě dlouho žít bude. Takovému riziku nelze čelit jen na národní úrovni,“ uvedl. Jak následně dodal, vnitřní bezpečnosti rozhodně nepomáhá nedostatečná komunikace mezi národními bezpečnostními a zpravodajskými službami. „Někteří politici argumentují omezováním suverenity, ale tato situace je dlouhodobě nepřijatelná,“ sdělil. 

„Politické špičky členských států musí přijmout jasná opatření směřující k integraci v oblasti bezpečnostních a vojenských složek. Jedině tak bude možné postupně eliminovat reálné teroristické hrozby. Kromě toho se nebudeme moci vyhnout ani rozhodným bezpečnostním krokům v oblastech, která tato rizika generují,“ uzavřel europoslanec.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ještě větší průs*r...“ Jurečka před PL tepal Schillerovou. Výborný se přidal. I ODSák si řekl své. Zato Pekarová, když viděla mikrofon...

9:55 „Ještě větší průs*r...“ Jurečka před PL tepal Schillerovou. Výborný se přidal. I ODSák si řekl své. Zato Pekarová, když viděla mikrofon...

Živá kapela, skákací hrad, sladké koláče i gulášová polévka a lehké mrholení. Tak vypadalo čtvrteční…