Europoslanec Tošenovský zasáhne do boje o Hrad

20.04.2012 9:28

Někdejší ostravský primátor a hejtman Moravskoslezského kraje, europoslanec Evžen Tošenovský se prý nakonec rozhodl vstoupit do souboje o Hrad. Prvním krokem pro něj bude střet s dalšími kandidáty z řad ODS ve vnitrostranických primárkách. Informace o Tošenovského záměrech uveřejnil server Česká pozice.

Europoslanec Tošenovský zasáhne do boje o Hrad
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský

V roce 2008 uvažoval bývalý populární hejtman, zda vstoupí do klání o post předsedy ODS. To si nakonec rozmyslel a předsedou se stal Mirek Topolánek. Jako relativně populární dával Tošenovský již dříve najevo, že o kandidatuře na prezidenta přemýšlí, a teď nastal čas, kdy se rozhodl. Definitivní ano by měl říci v sobotu poté, co ho podpoří jeho domovská organizace.

Prý má podporu Nečase i Klause

„Mluvil jsem s ním o tom a je rozhodnut do volby jít,“ řekl serveru důvěryhodný zdroj z ODS, který si nepřál být jmenován. Informaci nám potvrdil i další vlivný straník. Tošenovský na dotazy ve čtvrtek nereagoval.

Ve stranických primárkách proti němu stane místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a je stále možné, že se objeví ještě jiný kandidát. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová to však nebude. Podle vlastních slov se cítí platnější ve sněmovně, ale portál ČeskáPozice.cz zjistil, že ji k rozhodnutí mohly vést i jiné důvody. Zdá se totiž, že prezident Klaus i premiér Petr Nečas (ODS) podporují právě Tošenovského.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…