Evropa vrátila Pákistánu třicet běženců, kteří tu neměli co dělat. Doma je nepustili z letadla, takže stejně zůstanou u nás

03.12.2015 19:59

Řecko dnes na základě repatriačního procesu pro uprchlíky navrátilo do Pákistánu letecky skupinu běženců. Jenže třiceti z nich včetně posádky zakázaly pákistánské úřady opustit letadlo a tak se museli opět navrátit do Řecka. Informuje agentura Reuters.

Evropa vrátila Pákistánu třicet běženců, kteří tu neměli co dělat. Doma je nepustili z letadla, takže stejně zůstanou u nás
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti
reklama

Pákistán odmítl přijmout třicet uprchlíků, kteří odletěli letadlem z Řecka v rámci domluv o repatriaci běženců. Stalo se tak jen týden poté, co s EU vyřešil veškeré rozepře ohledně repatriačního procesu.

Charterový let se třiceti uprchlíky na palubě se tak musel vrátit zpět do Řecka.

Pákistán se podle představitelů EU zařekl k tomu, že bude zpětně přijímat svoje občany, kteří se vydali do pevninské Evropy. Uvedli tak několik dní poté, co se pákistánský ministr vnitra Nisar Ali Khan vyjádřil, že podrží dohodu ohledně repatriace tisíců pákistánských občanů.

Celý text zde

„Z rozhodnutí ministerstva vnitra, FIA (pákistánská zpravodajská služba pozn.red.) nedovolila těmto ilegálně deportovaným lidem a posádce letadla stroj opustit,“ uvedlo ministerstvo ve svém oficiálním prohlášení.

„Přesto, že jsme urovnali všechny neshody s Evropským komisařem, došlo k porušení pákistánských zákonů, což je zcela nepřijatelné,“ řekl Khan.

Mise Evropské unie v Pákistánu zatím k situaci neposkytla žádný komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …