Evropské státy budou vyrábět vakcínu Sputnik, jenom my zase budeme za hlupáky, uvedl Okamura

19.03.2021 19:36

„Mezitím, co se vyspělé země světa odvrací od vakcíny Astra/Zeneca, která měla spasit Evropskou unii, tak se čím dál tím více zemí upírá na ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 s názvem Sputnik V. Budou ji přímo vyrábět ve svých zemích,“ uvedl Tomio Okamura na svém Facebooku. Konkrétně jde o Německo, Francie, Španělsko a Itálii. „My říkáme, že očkování má být dobrovolné a naši občané by měli mít právo na výběr vakcíny a mezi tento výběr patří i ruská a čínská vakcína,“ myslí si předseda SPD.

Evropské státy budou vyrábět vakcínu Sputnik, jenom my zase budeme za hlupáky, uvedl Okamura
Foto: Repro youtube.com
Popisek: Ruská vakcína proti covid-19 Sputnik V

Jako další příklad uvedl Maďarsko, které očkuje čínskou i ruskou vakcínou. Tak by podle hnutí SPD měla postupovat i Česká republika. „Měli bychom si sami rozhodnout bez diktátu Bruselu! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe,“ říká Okamura. 
 

Anketa

Bojíte se vakcíny AstraZeneca?

82%
18%
hlasovalo: 13415 lidí
Podle SPD by o očkování v České republice měl rozhodovat Státní ústav pro kontrolu léčiv - SÚKL, nikoli Brusel, který prý navíc totálně selhal. České orgány by měly rozhodnout co nejdřív. „Bohužel si politici ostatních stran ve Sněmovně i Evropská unie berou naše občany i jejich životy jako rukojmí a v rámci jimi vyhlášené nové studené války proti Rusku jsou ochotni obětovat životy našich občanů,“ udeřil Okamura.  
 
Znovu zopakoval, že podle hnutí SPD má být očkování dobrovolné a čeští občané by měli mít právo na výběr vakcíny, mezi které patří i ruská a čínská vakcína. „Touto cestou už jdou i Dánsko, Rakousko, Maďarsko či Itálie. Na výrobě Sputniku se nově domluvilo i Německo. A to nemluvím o Velké Británii či Izraeli, kteří jsou v očkování mnohem napřed,“ upřesnil. 
 
Pro SPD je naprosto nepřijatelné, aby orgány Ministerstva zdravotnictví nemohly samostatně rozhodovat o tom, jakými vakcínami se mohou naši občané nechat dobrovolně naočkovat, ale aby o tom rozhodovaly orgány EU (EMA).
 

Anketa

Nechali byste si píchnout vakcínu Sputnik V? (Ptáme se od 2.3.2021)

88%
12%
hlasovalo: 30270 lidí
„Vakcína nemůže být nástrojem ideologie. Evropské unii nejde o zdraví a životy našich občanů, nebuďme naivní, jde jí pouze o politiku a byznys. Je to pouze jeden z dalších důkazů, že Evropská unie nám nepomáhá, ale škodí a navíc v době, kdy jde o stovky životů denně,“ myslí si Okamura. 
 
Ruskou vakcínou sputnik V se očkuje v téměř 50 zemích světa, a to včetně zmíněného Maďarska, které ji používá i bez souhlasu Evropské lékové agentury. První dodávky vakcíny dorazily také na Slovensko, kde nestandardní nákup Sputniku V způsobil vládní krizi.
 
Tomio Okamura na závěr uvedl, že podle studie zveřejněné v prestižním časopise The Lancet má Sputnik V účinnost 91,6 procenta.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…