Exenátoru Novákovi odvolání nepomohlo. Půjde sedět na 4 roky

28.06.2013 13:05 | Zprávy

Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák neuspěl u Nejvyššího soudu (NS) s dovoláním proti čtyřletému trestu za přijetí více než čtyřicetimiliónového úplatku. V pátek o tom informoval mluvčí NS Petr Knötig. Novák měl podle rozsudku přijmout úplatek coby starosta Chomutova v souvislosti s prodejem akcií Severočeské energetiky a Severočeské plynárenské společnosti.

Exenátoru Novákovi odvolání nepomohlo. Půjde sedět na 4 roky
Foto: repro ČT
Popisek: Bývalý senátor ODS Alexandr Novák

Soud podle Knötiga označil dovolání za zjevně neopodstatněné. Trestný čin se prý podařilo prokázat, rozsudek je řádně odůvodněný a trest přiměřený. Novák má nyní možnost podat ústavní stížnost, musí však argumentovat porušením základních práv.

Okresní soud v Chomutově uložil Novákovi v roce 2010 dvouletý trest s podmíněným odkladem na pět let. Ústecký krajský soud ale trest zpřísnil na čtyři roky vězení. Novák s odvoláním na svůj špatný zdravotní stav nástup do výkonu trestu oddaloval. Letos na jaře jej však policie zatkla a převezla do věznice kvůli podezření, že uprchne do USA.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…