Exministr Němec dostal zakázku od VZP za 108 milionů

30.08.2011 8:58 | Zprávy
autor: qot

Advokátní kanceláři exministra spravedlnosti Pavla Němce se nebývale daří. Nedávno podepsala smlouvu za 108 milionů korun se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, které by měla dodat program na odhalování dlužníků. Němcova firma se přitom softwarem ani nezabývá.

Exministr Němec dostal zakázku od VZP za 108 milionů
Obdobnou zakázku za 120 milionů korun získal Němec od VZP ve spolupráci se čtyřmi dalšími advokátními kancelářemi. Kontrakt však tehdy pojišťovna musela kvůli kritice auditorů stáhnout. Odborníkům se tehdy nelíbila cena ani to, že zakázku nezískala odborná firma.

Nelíbí se nám to, ale nejde to jinak, hájí VZP poslanec

Nyní je však pojišťovna podle svých slov povinna Němcovi zakázku přiklepnout. Nedokáže totiž stažení smlouvy právně zdůvodnit a v případném soudním řízení by prohrála. "Nikdo z toho nebyl nadšený, ale nešlo to jinak," uvedl pro Hospodářské noviny poslanec Jan Farský (TOP 09).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Bydlení

Jaká pravidla navrhujete pro spravedlivé rozdělování městských bytů a pro sociální bydlení? Proč jste je neprosadili za Bartoše? A máte taky řešení celkové bytové krize? Respektive každý tvrdí, že je má, ale že by se něco změnilo, to fakt ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Auto v lidech v Modeně. Za volantem marocký Ital s psychickými problémy

8:07 Auto v lidech v Modeně. Za volantem marocký Ital s psychickými problémy

V italské Modeně uprostřed sobotního odpoledne najelo auto do lidí. Zraněno bylo osm lidí, dvěma mus…