Exministr Pelikán zasedne v legislativní radě vlády, potvrdila Benešová

30.07.2019 20:55 | Zprávy
autor: nab

Bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který nyní působí jako advokát, doplní legislativní radu vlády, jeho nominaci dnes potvrdil kabinet. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová novinářům řekla, že chce, aby v radě zasedali skutečně aktivní členové. Uvažuje ještě o dvou nebo třech změnách v radě.

Exministr Pelikán zasedne v legislativní radě vlády, potvrdila Benešová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán

„V legislativní radě jsem udělala inventuru lidí, kteří tam chodí, jak aktivně vystupují, takže jsme prozatím vyměnili nejprve jednoho člena, a místo něho přišel pan profesor (Jiří) Jelínek. Teď je to druhý člen,“ uvedla Benešová.

Pelikán už dříve řekl, že si nabídky ministryně váží. „Ten orgán mám v úctě a legislativa mě baví,“ řekl nedávno Deníku N. Odmítl, že by šlo o takzvanou trafiku. Člen legislativní rady pracuje podle vládního webu za symbolickou odměnu. Bývalý ministr zůstane v soukromém sektoru, práci pro legislativní radu bude vykonávat nad rámec své advokátní praxe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tymur „zlatý záchod“ Mindič není hlavní korupčník. Ukrajinský detektiv líčí, čemu čelí

18:43 Tymur „zlatý záchod“ Mindič není hlavní korupčník. Ukrajinský detektiv líčí, čemu čelí

Nalezený uprchlý ukrajinský podnikatel a blízký spolupracovník prezidenta Volodymyra Zelenského Tymu…