Exodus lékařů, to je tikající bomba, varuje Hegera šéfodborář Engel

18. 2. 2012 5:49

Odborář Martin Engel je hluboce zklamaný. Dohoda s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem není dodržovaná tak, jak by měla. Ne všem lékařům se totiž zvedly platy, jak bylo slibováno. Přitom se Heger před rokem prý choval vstřícně.

Exodus lékařů, to je tikající bomba, varuje Hegera šéfodborář Engel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Engel
reklama

„Je to pro mě jedno hluboké zklamání,“ komentoval Martin Engel dodržování dohody o zvýšení platů zdravotnických pracovníků. Odboráři dnes avizovali, že platy se nezvyšují tak, jak se s ministrem Leošem Hegerem domluvili.

Přitom podle předsedy Lékařského odborového klubu se Heger před rokem, kdy se smlouva dohodla, choval velice vstřícně. Na Radiožurnálu dokonce popisoval, jak Heger nechtěl být signatář smlouvy, protože v ní bylo napsáno, že každý lékař po exodu dostane zpět své místo. Co kdyby totiž jeden nebo dva lékaři místo zpět nedostali? Engel měl prý tehdy pocit, že Heger chce za každou cenu dodržet své slovo.

„Že pan premiér nestojí tři měsíce o naši informaci, svědčí o tom, že je tam nějaký problém,“ poukázal odborář i na Petra Nečase.

Podle Engela je české zdravotnictví a odcházející absolventi jako tikající bomba. „To je horší, než jestli vám někdo přidá nebo ne,“ varoval. „Já kdybych měl na starost budoucnost českého zdravotnictví, já bych se staral o to personální,“ dodal. Jako příklad uvedl, že by se Heger měl zaměřit na prestiž práce v lékařství a také na zastavení exodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpěvačka Basiková: „Co se stalo mýmu synovi, je zločin a pr*ser, horší než celej koronavirus!“

20:39 Zpěvačka Basiková: „Co se stalo mýmu synovi, je zločin a pr*ser, horší než celej koronavirus!“

Zpěvačka Bára Basiková poslala v září loňského roku zprávy o koronaviru „do prdele“ a prohlásila, že…