Expert z ODS varoval před plány ČSSD na desetiprocentní narůst platů. Takto to prý může dopadnout

10. 8. 2018 22:37

Ekonomický expert ODS Jan Skopeček hovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu mimo jiné o tom, jak ODS chce zrušit superhrubou mzdu, kterou před deseti lety zavedla. Také hovořil o zrušení solidární daně.

Expert z ODS varoval před plány ČSSD na desetiprocentní narůst platů. Takto to prý může dopadnout
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

„Daňové změny se mají dít po balíčkách. Nemá to být deset věcí. Velmi jsem říkal nahlas, aby se stát zavázal, že jakékoliv daňové změny musí být prováděny tak, aby se na ně mohli například řádně připravit,“ podotkl Skopeček. „Koncept tradiční hrubé mzdy je jednodušší, jde o zjednodušení a zpřehlednění daňového systému,“ zmínil také Skopeček.

Domnívá se, že tím, že bude zavedena patnáctiprocentní daň z hrubého platu, budou mít lidé daleko více peněz v peněženkách. A řeč byla také o státním rozpočtu. „Současná vláda neumí naplánovat ani rozpočet,“ kritizoval pak Skopeček. 

Co se týče zrušení superhrubé mzdy, nevěří v tomto příliš ani premiérovi Andreji Babišovi a ministryni Aleně Schillerové (ANO) a jejich návrhu, Skopečkovi se příliš nelíbí. „Návrh hnutí ANO je jen pouze v daňové terminologii, ale daňové zatížení zůstane stejné,“ míní Skopeček.

„Fandím, aby se lidem zvyšovaly platy a mzdy, což se opravdu kvůli napjaté situaci na trhu práce děje, ale musí to být v nějaké rozumné míře,“ podotkl pak také k případnému navyšování platů Skopeček. „Když se podíváme na růst české ekonomiky a české produktivity, tak desetiprocentní nárůst platů je úplně mimo a mohl by ohrozit konkurenceschopnost české ekonomiky,“ řekl Skopeček k návrhům, prosakujícím na veřejnost ze strany ČSSD. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

13:55 Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo

Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, napřík…