Exposlankyně, která od Babiše přešla ke Kalouskovi, chce emigrovat do Austrálie

30.09.2018 21:21 | Zprávy

Exposlankyně ANO Kristýna Zelienková, jež následně kandidovala také za TOP 09, se na svém facebookovém profilu rozepsala o odchodu novinářů z Lidových novin.

Exposlankyně, která od Babiše přešla ke Kalouskovi, chce emigrovat do Austrálie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kristýna Zelienková

„Teď odcházejí slušní novináři z Lidovek, které Babiš zničil. Za pár let budou slušní lidé odcházet z Čech. Já už mám jasno. Austrálie. Co vy?“ napsala Zelienková, když sdílela příspěvek novinářky Petry Procházkové. Ta po 26 letech opouští Lidové noviny. A není sama. 

„Činit gesta, když je na vás upřena pozornost médií, není zase tak těžké. Z Lidových novin ale odcházejí i další kolegové, o kterých možná ani veřejnost neví. Výpověď už podali Bára Cihelková, šéfka Akademie, Lukáš Rous, editor zvláštních příloh, Ivana Milenkovičová, kolegyně ze zahraničí, která má lví zásluhu na odhalení podvodu se článkem o syrských sirotcích, Milan Rokos, můj skvělý dlouholetý šéf zahraničí, i Marcel Šulek, datový novinář, který pracoval pro celou MAFRU. Pokud vím, všichni se rozhodli náhle a nemají zajištěna žádná lukrativní místa v jiných médiích. Odcházejí jen kvůli vlastnímu svědomí a profesní cti, nikoliv kvůli pěti minutám slávy, kterou zažívám já,“ napsala Procházková včera na svém facebookovém profilu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

12:43 Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

„Asi jsou stále ještě opilí volebním úspěchem.“ „Mně to přijde jako zrada na voličích, ale to si Mot…