Expremiér se neudržel: Ti dnešní mladí historici, co napadají Rusko...

09.05.2020 18:40 | Zprávy

Expremiér Jiří Paroubek se zhurta pustil do představitelů české pravice i do Pirátů. Útočí prý na Rusko. A proč to dělají? Protože nemají nic lepšího, co by nabídli voličům. Přitom Sovětský svaz byl, podle expremiéra, hlavním vítězem války a Ruská federace je dnes právem hrdá na činy svých otců, dědů a pradědů. Paroubek v této souvislosti připomněl, že kdyby Sověti tehdy nevyhráli, s Čechy by to dopadlo zle.

Expremiér se neudržel: Ti dnešní mladí historici, co napadají Rusko...
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Jiří Paroubek v Brně promluvil ke studentům a hostům vysoké školy BIBs

Určitá část tzv. českých politických elit, myslím tím tradiční českou pravici i Piráty, zakrývá zpozdilým antikomunismem a protiruským postojem svou naprostou programovou vyprahlost. Prostě nemají co jiného nabídnout. Proto hledají vnější nepřátele, říše zla apod. a přenášejí dějinné události do dnešních podmínek. Svět se ale změnil,“ napsal Paroubek v komentáři na webu VašeVěc.cz.

Vedle toho jsou tu prý mladí historici, kteří události druhé světové války interpretují ze svého ideologicky podbarveného úhlu pohledu. Podle Paroubka je problém, že jiní historici se dnes do médií dostanou jen obtížně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu

7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu

Podcast Ivana Bartoše FREESPEAK pohostil Jana Hrušínského. Probrali spolu Putina, Babiše a lidi, co …