John McLaughlin byl v Rusku naposledy v říjnu 2016, ještě před americkými prezidentskými volbami. A z toho, co kolem sebe viděl, usoudil, že americkou-ruské vztahy jsou na tom hodně zle, a zdá se, že se všechno bude ještě zhoršovat. Spojené státy by si měly položit otázku, čeho chtějí docílit ochlazováním vztahů s Ruskem. Co je smyslem tohoto počínání? Donald Trump už je prezidentem víc než půl roku a na tuto klíčovou otázku prý stále ještě neznáme odpověď.
Týden před tím, než jel John McLaughlin do Ruska, byla zveřejněna oficiální zpráva o tom, že Rusové zasahovali do amerických voleb. Když jsme já a moji kolegové s touto informací konfrontovali Kreml, ministerstvo zahraničí podle očekávání vše rezolutně popřelo. Slyšeli jsme klasické kremelské vyprávění o tom, že Američané nesou zodpovědnost za zhoršování rusko-amerických vztahů. Zmínili rozšiřování NATO na východ, nezapomněli ani na Balkán a Libyi, politiku v bývalých sovětských státech a Sýrii, abych zmínil jen pár bodů,“ píše John McLaughlin.
Celý článek v angličtině naleznete zde.
Počítalo se prý i s tím, že prezidentské volby vyhraje Clintonová, což povede takřka k válce mezi Ruskem a Spojenými státy. John McLaughlin prý v Rusku cítil přesně takovou atmosféru. Rusové se připravovali na válku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp