Exšéf komunikace finského premiéra se chlubil: Finové jsou moc vzdělaní, nezabírá na ně ruská propaganda

27.10.2017 17:01

Bývalý ředitel komunikace v úřadě finského premiéra Markku Mantila v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že Finové moc neslyší na tzv. fake news a propagandu. Ruská agentura Sputnik tak ve Finsku existovala jen krátce. Důvod? Nezvládání obtížné finštiny.

Exšéf komunikace finského premiéra se chlubil: Finové jsou moc vzdělaní, nezabírá na ně ruská propaganda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Za tím, že ruská propaganda ve Finsku moc nezabírá, stojí podle Mantily také to, že obyvatelé skandinávského státu jsou vzdělaní. „Myslím, že Finové jsou dost vzdělaní na to, aby je něco takového oslovilo,“ řekl doslova Mantila serveru Aktuálně.cz.

Následně se rozhovořil o tom, že Finsko si zanedlouho připomene sté výročí nezávislosti. „Během oslav výročí je potřeba být ve střehu,“ sdělil Mantila se slovy, že v ruských médiích se množí různé podivné články, jež mohou působit jako příprava na nějaké zpochybnění legitimity finské nezávislosti.  

Mantila také zmínil, že se domnívá, že Finsko skutečně podá žádost o členství v NATO. „Jsme součástí Západu, naše společnost se řídí západními hodnotami. Všechny vlády, které jsou nám nejbližší, leží na Západě. Vstup do Severoatlantické aliance tak bude přirozený krok,“ řekl jasně. Rusko to však, dle jeho vyjádření, vnímá jako nepřátelský akt.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…